Albania Nieodkryty zakątek EuropySymbol oferty: 223/18292/605/605
Lokalizacja Albania Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 10 dni

Opis oferty

Albania-Macedonia-Czrnogóra-Serbia
Nieodkryty zakątek Europy
Skopje, Berat, Saranda, Butrinti, Gjirokaster, Tirana, Kruje, Szkodra, Budva, Kotor, Cetinije, Moraca

1 dzień – odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6:00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3.Przejazd przez Słowację, Węgry w kierunku Belgradu. Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.920 km).

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Skopje, zwiedzanie: zabytki potureckie, meczet Isy Beja, stary bazar, kamienny most, cerkiew Św. Spasa. Przejazd na nocleg w okolice Jeziora Ochrydzkiego (Macedonia). Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg(ok.480 km).

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Albanii, do miejscowości Berat, zwiedzanie twierdzy. Przejazd na południe kraju. Nocleg w Sarandzie. Obiadokolacja.*(ok.400 km).

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Butrinti: antyczne miasto – kompleks wpisany na listę UNESCO. Po powrocie spacer po uzdrowisku i porcie Saranda. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.60 km).

5 dzień – śniadanie. Przejazd na północ do miejscowości Gjirokastër - zwiedzanie: twierdza wenecka, meczety z XVIII w., dzielnica bazarowa. Przejazd w kierunku miasta Durres. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok. 310 km).

6 dzień – śniadanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie miasta: historyczna i współczesna zabudowa stolicy: plac Skanderbega z muzeami, meczet Ethem Beya. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok. 70 km).

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Kruja: spacer po mieście: zamek Skanderbeg, turecki bazar. Zwiedzanie miasta Szkodra: katedra katolicka, Ołowiany Meczet, dzielnica włoska, twierdza Rozafa. Przejazd do Ulcinj. Zakwaterowanie. Spacer po średniowiecznym mieście. Czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok. 300km).

8 dzień – śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża, po drodze panorama miasta Sv. Stefan malowniczo położonego na wyspie. Przejazd przez Budvę, w miarę wolnego czasu spacer po mieście. Przejazd do miasta Kotor. Spacer krętymi uliczkami średniowiecznego miasta otoczonego doskonale zachowanymi murami miejskimi. Przejazd do historycznej stolicy Czarnogóry- Cetinije, zwiedzanie monastyru Cetinijskiego. Przejazd na północ. W miarę wolnego czasu spacer po stolicy Czarnogóry- Podgoricy. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Czarnogóry. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok. 200km).

9 dzień – śniadanie. Przejazd przez imponujący Kanion rzeki Moraca w kierunku Belgradu. Po drodze zwiedzimy: monastyr Moraca, otoczony pięknymi ogrodami, kanion, do którego spadają liczne wodospady, co dodaję miejscu niezwykłego uroku, most na rzece Tarze. Przejazd do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.430 km).

10 dzień – śniadanie. Przejazd powrotny przez Serbię, Węgry, Słowację. Powrót do Krakowa ok. godz. 22:00.(ok. 780 km).

CENA OBEJMUJE: 9 noclegów w hotelach ***(pokoje 2-,3-os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Opłaty dodatkowe

Dopłata do 9 obiadokolacji:250 zł
Dopłata do pokoju 1 os.: 550 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć sie w ok. 70 Euro na bilety wstępów i obligatoryjnych przewodników lokalnych

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

9 noclegów w hotelach*** (pok.2,3 os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opieka pilota, ubezp. KL, NNW i bagażuNależy zaopatrzyć sie w ok. 70 Euro na bilety wstępów, system tour guide, obligatoryjnych przewodników lokalnych