Anglia – Szkocja – Irlandia – WaliaSymbol oferty: 9/18292/603/603
Lokalizacja Wielka Brytania Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 13 dni

Opis oferty

Anglia – Szkocja - Irlandia – Walia Komfort 13 dni

Canterbury, Cambridge, York, Edynburg, Loch Ness, Fort William, Belfast, Dublin, Klify Moher, Galway, Caernarfon, Park Narodowy Snowdon, Cardiff, Londyn, Greenwich.

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6 Całodzienna podróż przez terytorium Polski i Niemiec. Przyjazd do hotelu w Niemczech. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.1050 km).

2 dzień – śniadanie. Podróż przez Niemcy, Holandię i Belgię. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais- Dover l. Przyjazd do Canterbury – spacer po miasteczku, wizyta w słynnej gotyckiej katedrze – miejscu męczeństwa Tomasza Becketa. Zakwaterowanie w okolicach Londynu. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.600 km).

3 dzień - śniadanie. Przejazd na północ Anglii. Po drodze spacer po Cambridge: słynne kolegia – King’s College i King’s College Chapel, Trinity College, Biblioteka Wrena, Queens’ College. Przejazd do historycznego, założonego przez Rzymian miasta York, będącego w IX w. stolicą Wikingów, osiedlających się na terenie Anglii – spacer (wspaniała katedra York Minster - największa gotycka budowla w Wielkiej Brytanii). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok.400 km).

4 dzień – śniadanie. Przyjazd na północ w kierunku Edynburga zwanego “Atenami Północy”. Zwiedzanie: Zamek Edynburski, wzniesiony na Castle Rock (granitowy szczyt wygasłego wulkanu), Pałac Holyrood - oficjalna szkocka rezydencja królowej, Royal Mile, ciąg czterech starych ulic od Castle Hill do Canongate - głównej arterii średniowiecznego Edynburga. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok.400 km).

5 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Szkocji. Przejazd nad jezioro Loch Ness i wizyta nad jeziorem (m.in. obok ruin średniowiecznego zamku Urguhart Castle). Przejazd u podnóża Ben Nevisa (najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii), przez Fort William (miasto położone pośród gór i jezior) i przez piękną Glen Cloe – Dolinę Łez. Degustacja szkockiej whisky. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.680 km).

6 dzień - śniadanie. Przejazd do portu promowego i rejs do Belfastu. Spacer po centrum miasta. Przejazd do miejsc związanych ze św. Patrykiem - patronem Irlandii: Armagh (sanktuarium Św. Patryka), Monasterboice – pozostałości po warownym klasztorze, gdzie zachowały się piękne celtyckie krzyże. Zakwaterowanie w hotelu w Dublinie. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.360 km).

7 dzień - śniadanie. Całodzienne zwiedzanie miasta: Zamek Dubliński, Katedra Chrystusa, Wood Quay – pozostałości po osadach Wikingów i Normanów, Temple Bar, National Museum, Trinity College. Czas wolny. Popołudniu spacer w okolicach O’ Connell Street. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok.40 km).

8 dzień - śniadanie. Przejazd na tereny klifów i rozległych wapiennych równin Burren, sławnych ze swoich megalitycznych kopców i grobowców z epoki kamienia łupanego oraz pierścieniowatych fortów z epoki żelaza. Przejazd do Galway- celtyckiej stolicy Irlandii. Zwiedzanie: m.in. Eyre Square, brama Browne, Lynch’s Castle, Kościół św. Mikołaja. Powrót do Dublina. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok.450 km).

9 dzień – śniadanie. Przeprawa promowa Dublin - Holyhead. Przejazd przez wyspę Anglesey (m.in. przez miejscowość o najdłuższej nazwie w Walii) do Caernarfon - spacer po średniowiecznym miasteczku, miejscu intronizacji książąt Walii. Przejazd przez Park Narodowy Snowdon. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cardiff. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.400 km).

10 dzień – śniadanie. Przejazd do Cardiff, stolicy Walii. Spacer po mieście. Przyjazd do Salisbury- katedra, następnie przejazd przez Windsor- krótki postój i zwiedzanie zamku z zewnątrz. Przejazd na nocleg do Londynu. Obiadokolacja.*
(ok.300 km).

11 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Londynu: Parlament, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Picadilly Circus, Westminister Abbey, Tower of London, Tower Bridge. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.90 km).

12 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Greenwich, królewskiego obserwatorium astronomicznego. Przejazd do Calais, przeprawa promowa. Przejazd na nocleg w Holandii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.(ok.440 km).

13 dzień – śniadanie. Przejazd przez terytorium Niemiec do Polski. Zakończenie imprezy ok. godz. 24:00 w Krakowie (ok.1190 km).

CENA OBEJMUJE: 12 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 os. z łazienkami), z czego: 1 nocleg tranzytowy w Niemczech, 5 noclegów w Anglii, 2 w Szkocji, 3 w Republice Irlandii, 1 nocleg tranzytowy w Holandii, 12 śniadań, rejs promowy Calais – Dover – Calais, rejs promowy Dublin - Holyhead oraz Stranrea - Belfast, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
[DODATKOWE OPŁATY]
*Dopłata do 12 obiadokolacji: 1 200 zł
Dopłata do pokoju 1 os.: 1 750 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok.160 GBP i 60 Euro na bilety wstępu, system tour-guide, obligatoryjnych przewodników oraz przejazdy komunikacją miejską

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

12 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami), 12 śniadań, 4 przeprawy promowe, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok.160 GBP i 80 Euro na bilety wstępu, system tour-guide obligatoryjnych przewodników oraz przejazdy komunikacją miejską