Bursztynowy szlakSymbol oferty: 20/18292/600/600
Lokalizacja Rosja Wyc. objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 9 dni

Opis oferty

Bursztynowy szlak 9 dni
Kowno, Ryga, Tallin, St.Petersburg, Peterhof, Carskie Sioło, Wilno

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz.6.00.Pozostałe miejscowości wg trasy nr 4 . Przejazd przez terytorium Polski. Przekroczenie granicy polsko - litewskiej. Przyjazd do Kowna - zwiedzanie - rynek Starego Miasta, Bazylika Katedralna, Dom Perkuna, Ratusz zwany Białym Łabędziem. Zakwatero-wanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 750 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie obwałowań z basztą Prochową, romańsko-gotyckiej katedry, kościoła św. Piotra, zamku z XIV w.. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 600 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Tallina, zwiedzanie - gotyckiej Katedry, średniowiecznego zamku Toompea, barokowego zespołu pałacowo-parkowego Kadriorg. Przejazd do Sankt Petersburga. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (ok. 350 km)

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga; twierdza Pietropawłowska z soborem św. Piotra i Pawła, klasztor Smolny, sobór Kazański i św. Izaaka. Spacer Newskim Prospektem. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (ok. 450 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Peterhofu - zwiedzanie letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Zwiedzanie Ermitażu. Obiadokolacja*. Rejs statkiem po Newie. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 100 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Carskie-go Sioła - zwiedzanie rezydencji carycy Katarzyny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 350 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd przez Łotwę i Litwę do Wilna. Przejazd na wileński cmentarz na Rosie. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (ok.400 km)

8 dzień - śniadanie. Spacer po wileńskiej starówce: kościół: św. Teresy, Ostra Brama, budynek ratusza, kościół św. Jana, Uniwersytet Stefana Batorego, kościół św. Katarzyny, katedra, kościół św. Piotra i Pawła. Obiadokolacja*. Przekroczenie granicy litewsko-polskiej.

9 dzień - przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 9.00. (ok. 800 km)

CENA OBEJMUJE: 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-os. z łazienkami), 7 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Warunki ubiegania się o wizę rosyjską: dokładnie wypełniony 1 formularz wizowy z 1 zdjęciem i paszport / ważny minimum pół roku od daty wyjazdu z Rosji/ należy złożyć w biurze na 21 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy.

Opłaty dodatkowe

*dopłata do 8 obiadokolacji: 350 zł.
dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł.
podatek na TFG: 10 zł

Koszt wizy rosyjskiej 350 zł.

Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnych przewodników, opłaty autokarowe, rejs po Newie, zestaw tour guide, inne opłaty lokalne.

Atrakcje

Dostępne terminy

od 2018-06-23 do 2018-07-01 Cena: 2250 PLN/os
od 2018-08-25 do 2018-09-02 Cena: 2070 PLN/os

Wyposażenie

TV, restauracja

Świadczenia

7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2- osobowe z łazienkami), 7 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota,ubezpieczenie KL i NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnych przewodników, opłaty autokarowe, rejs po Newie, zestaw tour guide, inne opłaty lokalne .