Cztery kraje- jeden hotelSymbol oferty: 34/18292/158/158
Lokalizacja Austria Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Opis oferty

Cztery kraje - jeden hotel

Cz. Krumlov, Linz, Innsbruck, zamki L. Bawarskiego, Jez. Bodeńskie, Zu-rych, Lichtenstein, Rapperswill, Salzburg

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6,00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1 . Przejazd przez Czechy do Czeskiego Krumlova - spacer po średniowiecznym miasteczku wpisanym na listę UNESCO. Prze-jazd do hotelu przy granicy czesko-austriackiej. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok. 450 km)

2 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd do Linzu - spacer. Przejazd do Innsbrucka - spacer (Stare Miasto, Katedra, Pałac i Kościół Dworski). Prze-jazd do hotelu w „zakątku 4 państw”, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 700 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż alpejskich krajobrazów do Füssen - zwiedzanie zamków Ludwika Bawarskiego Hochenschwangau i Neuschwan-stein. Przejazd do miejscowości Bregenz nad Jeziorem Bodeńskim - spacer po miasteczku (dla chętnych wjazd na górę Pfander). Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Niemiec i Szwajcarii - zwiedzanie miejsco-wości : Appenzell (spacer po miasteczku), Sankt Gallen (m.in. starówka, barokowy kościół), Konstancja (Stare Miasto), Stein am Rhein (malowane miasteczko). Postój przy największych w Europie wodospadach na Renie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Lichtensteinu - postój w Vaduz (zamek). Zwiedzanie Zurychu (Stare Miasto, Muzeum Sztuki ze zbiorami dzieł Munka, Chagala i impresjonistów). Rejs stateczkiem po jeziorze. Spacer po Rapper-swill i zwiedzanie Muzeum Polskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 350 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Feldkirch - spacer. Przejazd do Salzburga: 9-godzinny postój i zwiedzanie miasta (historyczne centrum, pałac Residenz, zamek-twierdza Hohensalzburg). Czas wolny. Obiadokolacja*. Nocna podróż przez Austrię. (ok. 350 km)

7 dzień - przejazd przez Czechy do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 11,00. (ok. 800 km)

Cena obejmuje:
5 noclegów , z tego: 4 w Austrii (hotel/gasthof**, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 1 w Czechach (hotel**, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

*Dopłata do 5 obiadokolacji: 350 zł
Dopłata do pokoju 1-osob.: 350 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 85 CHF i 95 € na bilety wstępu, system tour guide i obligatoryjnych przewodników lokalnych .

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

5 noclegów, z tego: 4 w Austrii (hotel/gasthof**, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 1 w Czechach (hotel**, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 85 CHF i 95 € na bilety wstępu, system tour guidei obligatoryjnych przewodników lokalnych.