Grecja – Antyk, Bizancjum, współczesnośćSymbol oferty: 10/18292/39/39
Lokalizacja Grecja Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 9 dni

Opis oferty

Grecja – Antyk, Bizancjum, współczesność 9 dni

Saloniki, Płw. Chalkidiki, Meteora, Delfy, Mykeny, Epidauros, Ateny

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3. Przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie Serbii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.995 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Serbii, Bułgarii (lub Macedonii). Przyjazd w rejon Salonik. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.680 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd na Płw. Chalcydycki - rejs statkiem wzdłuż zachodniej części Płw. Athos, w czasie którego można podziwiać niedostępne i owiane tajemnicą klasztory Autonomicznej Republiki Mnichów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.200 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd przez grecką Macedonię i Tesalię do Delf - zwiedzanie: Święty Okrąg, Marmaria, Źródło Kastalskie. Przejazd w rejon Aten. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.600 km)

5 dzień - śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Aten: Akropol, Teatr Dionizosa, Stadion Olimpijski, Agora grecka i rzymska, zmiana warty przed gmachem Parlamentu. Obiadokolacja * przy greckiej muzyce w jednej z tawern na ateńskiej Place - "wieczór grecki". Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok.60 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd na Peloponez z krótkim postojem przy Kanale Korynckim. Zwiedzanie Myken ze słynną Lwią Bramą i Grobowcem Agamemnona, następnie antycznego teatru w Epidauros. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd w rejon Kalambaki z krótkim postojem w Termopilach (pomnik Leonidasa). Zwiedzanie "wiszących klasztorów" w masywie Meteora. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.550 km)

8 dzień - śniadanie. Przejazd do Salonik - 9-godzinne zwiedzanie miasta: Agia Sofia, Łuk Galeriusza, Biała Wieża, Muzeum Archeologiczne, czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd przez Grecję i Serbię. (ok.500 km)

9 dzień - przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00.
(ok.1250 km)

CENA OBEJMUJE: 7 noclegów w hotelach ** / *** (pokoje 2,3-os. z łazienkami), 7 śniadań, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

[OPŁATA DODATKOWA]*Dopłata do 7 obiadokolacji (w tym "wieczór grecki"): 350 zł
Dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 150 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników,system tour guide, rejs wokół Athos, bilety komunikacji miejskiej (w Atenach).

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

7 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 7 śniadań, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu. Należy zaopatrzyć się w ok. 150 € na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników, system tour guide, rejs wokół Athos.