Gruzja kraina winSymbol oferty: 485/18292/257/257
Lokalizacja Gruzja Wyc. objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 9 dni

Opis oferty

Gruzja - kraina wina 9 dni
Kutaisi, Gori, Mtskheta, Tbilisi, Bodbe, Kakhety, Sighnaghi, Jvari, Borjomi, Akhaltsikhe, Rabat, Batumi

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku Katowice Pyrzowice na 2 godziny przed odlotem. Odprawa bagażowo paszportowa. Wylot do Kutaisi.

2 dzień – przylot do Kutaisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie Kutaisi jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast w Zachodniej Gruzji: kościół Bagrami, arcydzieło architektury średniowiecznej Gruzji, Klasztor Gelati, zbudowany przez Davida Króla Agmashenebeli, jedno z głównych kulturalnych centrów Gruzji, jaskinia Promete. Obiad*. Dalsze zwiedzanie Kutaisi. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Gori - miasta, w którym urodził się Stalin. Przejazd do Uplistsikhe, miasta z unikalną kombinacją stylów architektury i przenikania się kultur regionu. Obiad*. Przejazd do Mtsketa, starożytnej stolicy Gruzji wpisanej na listę UNESCO – zwiedzanie: katedra Svetitskhoveli /największej chrześcijańskiej świątyni w Gruzji/. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie. Nocleg.

4 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi: kościół Metekhi, twierdza Narikala, główna cytadela miasta z której widać najstarszą część Tbilisi. Obiad*. Dalsze zwiedzanie: Muzeum Narodowe Gruzji, stara część Tbilisi, wąskie uliczki, stare gruzińskie domy z balkonami. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Przejazd do wschodniej prowincji Gruzji zwiedzanie kompleksu klasztoru Bodbe, miejsca pochówku św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji w IV w.. Przejazd do regionu Kakheti. Obiad*. Dalsza podróż do królewskiego Sighnaghi, małego miasteczka otoczonego przez XVIII wieczny mur obronny z 23 wieżami. Odwiedzenie miejscowego bazaru. Degustacja wina w winnicy. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do Jvari (VI w.), miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Jvari jest zbudowane wokół krzyża wzniesionego przez św. Nino. Przejazd do Borjomi, uzdrowiska odkrytego przez gubernatora Yekaterinskyego, którego córka została wyleczona dzięki leczniczym źródłom wody mineralnej znajdującym się tutaj. Obiad*. Przejazd do Vardzia -( gruzińska Petra miasto założone XII-XIII w. podczas rządów Królowej Tamar) - ważnego politycznego, kulturalnego i edukacyjno - duchowego ośrodka w Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

7 dzień – śniadanie. Przejazd do Akhaltsikhe - zwiedzanie zamku Rabat, uważanego za miejsce symbol etnicznej, religijnej i kulturowej tolerancji gruzińskiej, gdzie można zobaczyć gruzińskie, ormiańskie i muzułmańskie budynki użyteczności publicznej stojące jeden obok drugiego. W kompleksie zamkowym zbudowane są obok siebie kościół, meczet, minaret i synagoga. Obiad*. Przejazd do Batumi, byłej twierdzy rzymskiej, a obecnie bardzo modnego kurortu. Zakwaterowanie. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Zwiedzanie „Starego Batumi" zabudowanego białymi głównie 2-3 – kondygnacyjnymi budynkami z XIX w. ozdobione mitycznymi stworzeniami. Obiad*.
Spacer po Ogrodzie Botanicznym, miejscu słynącym z unikalnej flory, zawierające ponad 5 tysięcy gatunków roślin oraz ponad 1200 gatunków róż. Przejazd do Kutaisi.

9 dzień – transfer na lotnisko w Kutaisi. Odprawa bagażowo paszportowa. Odlot do Katowic.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym busem lub autokarem na terenie Gruzji, 7 noclegów w hotelach ***( pokoje 2,3-osobowe z łazienkami), 7 śniadań, opiekę przewodnika, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

*dopłata do 7 obiadów: 350 zł
dopłata do pokoju 1-osob.: 580 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty lokalne.

GODZINY WYLOTÓW, czas lotu ca 2 h 30’
Katowice Pyrzowice, wyloty godz. 22:40
Kutaisi, wyloty godz. 04.25
Przelot liniami Wizzair.

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem.
Jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm, można zabrać go na pokład za określoną opłatą.

Godziny wylotów podano w czasach lokalnych.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

CENAOBEJMUJE: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 7 nocleów w hotelach *** (pokoje 2-osobowe z łazienką), 7 śniadań, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyc się w ok. 80 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty lokalne.