Klimaty ToskaniiSymbol oferty: 6/18292/57/57
Lokalizacja Włochy wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Opis oferty

Klimaty Toskanii 7 dni KOMFORT
Florencja, Cinque Terre, Piza, San Gimignano, Siena, Wyspa Elba, Werona, Sirmione

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1. Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 1000 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Florencji. Zwiedzanie Florencji - kościół Santa Croce, katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, Wieża Giotta , Plac Signorii z galerią rzeźb, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 280 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre - miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty i morskie urwiska. Pomiędzy miasteczkami będziemy przemieszczać się koleją. Zwiedzamy trzy miasteczka. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie Pola Cudów - Krzywa Wieża, Baptysterium, katedra. Obiadokolacja z degustacją wina*. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 250 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem,
można tam zobaczyć jedne z najpiękniejszych pejzaży w Toskanii. Spacer po mieście - Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, Pallazzo dei Popolo. Przejazd do Sieny - zwiedzanie: Piazza del Campo, Palazzo Publico, Torre del Mangia, katedra, kościół Dominikanów. Powrót do hotelu przez region Chianti z winnicami i miastami na wzgórzach . Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień – śniadanie. Przejazd do Piombino. Przeprawa promowa na wyspę Elba do Portoferairo. Pobyt na wyspie, w czasie którego będzie można podziwiać malownicze zakątki i pejzaże wyspy.Wizyta w Villa dei Mulini – rezydencji Napoleona na wygnaniu. Przeprawa promowa do Piombino. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przyjazd do Werony - zwiedzanie - rzymska Arena, Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, dom Julii, katedra. Możliwość indywidualnego wyjazdu na wieżę Torre dei Lamberti, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto. Przejazd do Sirmione nad jeziorem Garda, gdzie znajduje się bajkowy zamek Rocca Scaglieri. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii, Czech i Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00. (ok. 1000 km)

Cena obejmuje: 6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 6 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

* dopłata do 5 obiadokolacji: 320 zł
dopłata do pokoju 1-os.: 450 zł
podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikację miejską, opłaty drogowe i wjazdy do miast, inne opłaty lokalne, obligatoryjnych przewodników miejskich, bilet na pociąg do Cinque Terre, rejs tramwajem wodnym w Wenecji, zestaw tour guide.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

TV, telefon, restauracja

Świadczenia

6 noclegów we Włoszech w hotelach*** (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami), 6 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EURO na bilety wstępu, komunikację miejską, obligatoryjnych przewodników miejskich, tramwaj wodny, opłaty drogowe,wjazdy do miast, innne opłaty lokalne, zestw tour guide.