Litewska przygodaSymbol oferty: 19/18292/67/67
Lokalizacja Litwa Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Opis oferty

Litewska przygoda 5 dni
Kowno, Kiejdany, Kłajpeda, Pałanga, Szawle - Góra Krzyży, Troki, Wilno

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz.6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 4. Przejazd przez terytorium Polski. Przekroczenie granicy polsko - litewskiej. Przyjazd do Kowna - zwiedzanie: rynek Starego Miasta, Bazylika Katedralna, Dom Perkuna, Ratusz zwany Białym Łabędziem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 800 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Kiejdan - zwiedzanie: kościół luterański, kościół kalwiński, zespół zabudowy rynku i przyległych ulic Starego Miasta z ratuszem. Przejazd do Kłajpedy - spacer ulicami Starego miasta z unikalnymi średniowiecznymi domami mieszczan i rybaków, ratusz, ruiny zamku z XVI wieku. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 400 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Pałangi - zwiedzanie pałacu Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu. Przejazd do Szawle - zwiedzanie słynnej Góry Krzyży unikalnego miejsca z tysiącami krzyży. Obiadokolacja*. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. (ok. 400 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Trok, zwiedzanie zamku z pocz. XV wieku, rezydencji Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna - zwiedzanie - wileński cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły: św. Teresy, św. Kazimierza, cerkwie św. Ducha i św. Mikołaja, budynek ratusza, Uniwersytet, kościół św. Jana, muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Ducha, Katedra, kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd przez terytorium Litwy i Polski. (ok. 350 km)

5 dzień - podróż przez terytorium Polski. Planowany powrót do Krakowa ok. godz. 9.00. (ok. 550 km)

CENA OBEJMUJE: 3 noclegi w hotelach *** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

*dopłata do 3-ch obiadokolacji : 120 zł
dopłata do pokoju 1-os.: 300 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 40 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników, zestaw tour guide, inne opłaty lokalne.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

3 noclegi w hotelach*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),3 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok.40 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników, inne opłaty lokalne, zestw tour guide.