Lourdes miasto cudów w Pirenejach 4 dni, samolot z KrakowaSymbol oferty: 643/18292/678/678
Lokalizacja Francja Lourdes
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Opis oferty

1 dzień - zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Lourdes. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

2 dzień - śniadanie. - śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium NMP z trzema Bazylikami i Grota Massabielle, dom Bernadetty. Obiadokolacja*. Czas wolny przeznaczony na pobyt w sanktuarium i udział w procesji. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie zamku z XIV wieku , panorama miasteczka z ogrodów zamkowych. Czas wolny przeznaczony na pobyt w sanktuarium i udział w procesji. Dla chętnych wycieczka do Jaskiń Betharram - wspaniałych formacji skalnych na 5 poziomach, przejażdżka łódką i ciuchcią (koszt ok.30 Euro/os.). Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień> - śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Krakowa. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 3/*4 noclegi w hotelu**/***, 3/*4 śniadania, opiekę pilota, bagaż podręczny ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

GODZINY WYLOTÓW/ czas lotu ca 2,45 h
Kraków – Balice wyloty godz. 17:20
Lourdes wyloty godz.10:50

* UWAGA:w terminie sierpniowym DODATKOWY DZIEŃ W CENIE, wycieczka fakultatywna za dopłatą.

Godziny wylotu:
Kraków 7:10-9:55
Lourdes 20:30-23:15

Przelot liniami lotniczymi Ryanair
BAGAŻ:
- mała torebka 35x20x20 cm - bezplatnie
- podręczny do 10 kg i wymiarach max. 55x40x20 cm - bezpłatnie

Kolejność zwiedzania i godziny wylotów mogą ulec zmianie.
[Opłaty dodatkowe:]*dopłata do 3 obiadokolacji: 180 zł
Dopłata do pokoju 1 os.: 270 zł
Bagaż rejestrowany 1 sztuka do 20 kg - 200 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 90 na bilety wstępu , opłaty lokalne i transfer lotnisko-hotel- lotnisko

Dopłata do bagażu (cena ustalana przez przewoźnika, może ulec zmianie)
[Program wycieczki 5 dni 12.08-16.08.2018]Lourdes - miasto cudów w Pirenejach 5 dni

1 dzień - zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Lourdes. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Spacer po mieście z pilotem, czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium NMP z trzema Bazylikami i Grotą Massabielle, dom Bernadetty. Obiadokolacja*. Czas wolny przeznaczony na pobyt w sanktuarium i udział w procesji. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie zamku z XIV wieku , panorama miasteczka z ogrodów zamkowych. Czas wolny przeznaczony na pobyt w sanktuarium i udział w procesji. Dla chętnych wycieczka do Jaskiń Betharram - wspaniałych formacji skalnych na 5 poziomach, przejażdżka łódką i ciuchcią (koszt ok.30 Euro/os.). Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień – śniadanie. Całodniowa wycieczka w Pireneje. Szczyt Pic du Jer. Najpiękniejszy widok na Pireneje z Lourdes. Górujący nad miastem szczyt Pic du Jer łatwo rozpoznać dzięki wielkiemu, oświetlanemu w nocy krzyżowi. Dostać sie tam można stuletnia kolejka linowa: po kilkuminutowej urokliwej przejażdżce znajdziemy sie na wysokości prawie 1000 m n.p.m. Na szczycie znajduje sie ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza sie wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, dolinę Argeles-Gazost i pirenejskie szczyty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg

5 dzień - śniadanie. Czas wolny na pobyt w sanktuarium, spacer po mieście. Transfer na lotnisko. Przelot do Krakowa. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 4 noclegi w hotelu**/***, 4 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Dopłaty:
*dopłata do 4 obiadokolacji: 250 zł
Dopłata do pokoju 1 os.: 270 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bilety wstępu, opłaty lokalne i transfer lotnisko-hotel- lotnisko

GODZINY WYLOTÓW/ czas lotu ca 2:45h/
Kraków – Balice, wyloty godz. 7:10
Lourdes, wyloty godz. 20:30

Dopłata za bagaż zgodnie z cennikiem przewoźnika/ info na www.soltur.pl/

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

basen, TV, telefon, restauracja, parking, sala telewizyjna

Świadczenia

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 3 noclegi w hotelu**/***, 3 śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 90 na bilety wstępu , opłaty lokalneitransferlotnisko-hotel- lotnisko