Malta objazdowaSymbol oferty: 130/18292/558/558
Lokalizacja Malta Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

[Program imprezy]Malta - Wyspa Słońca

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Wycieczka na Wyspę Gozo – druga co do wielkości wyspa Archipelagu Maltańskiego, wyróżnia-jąca się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo rozpocznie się od wyjazdu na Dwejra Point, miejsce prawdziwych cudów przyrody: pozostałości Azure Window (Lazurowego Okna), Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). W stolicy wyspy mieście Victoria przerwa na obiad w jednej z restauracji. Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącegp po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek i niejednokrotnie odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Powrót na Maltę. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

3 dzień - śniadanie. Wycieczka do tzw. „Trzech Miast” (Three Cities), Vittoriosy, Caspicuy i Senglei – wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich. Spacer po Vittoriosie i Sanglei , wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Czas wolny na lunch. Przejazd do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty - Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, katedra św. Pawła( z zewnątrz). Spacer po Upper Barracca Garden - najpiękniejszym parku miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

4 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako ‘ciche miasto’ -katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez, kościół św. Benedykta (z zewnątrz). Przejazd do Rabatu - zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Następnie przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs, oferujących nam zapierający dech w piersiach widok na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. Następnie zwiedzanie wioski rzemiosła Ta’Quali- możliwość zakupów. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

5 dzień- śniadanie. Czas wolny przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę– Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. W trakcie rejsu lunch i przekąski. Następnie krótki postój na wyspie Comino w Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny).Ok. 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

7 dzień - śniadanie. Czas przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Transfer na lotnisko. Odlot samolotu do Krakowa.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 7 noclegów na Malcie w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 7 śniadań bufet, 6 obiadokolacji, transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

GODZINY WYLOTÓW ( czas lotu ca 2:40 h)
Wyloty lotnisko Kraków-Balice: godz. 11:50
Wyloty z Malty godz. 08:45
[Opłaty dodatkowe]
Dopłata do pokoju 1-osob.: 390 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 70 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.

Dopłata za bagaż zgodnie z cennikiem przewoźnika/info na www.soltur.pl/

Atrakcje

Dostępne terminy

od 2018-02-13 do 2018-02-20 Cena: 2860 PLN/os
od 2018-03-13 do 2018-03-20 Cena: 2860 PLN/os

Wyposażenie

Świadczenia

przelotsamolotem, opłaty lotniskowe,ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, 7 noclegów na Malcie, w hotelu *** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), 7 śniadań i 6 obiadokolacji,komfortowy autokar, opiekę polskiego pilota, transfery autokarem na wycieczki w czasie pobytu, ubezpieczenie KL, NNW i bagażuNależy zaopatrzyć się w ok. 70 € na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników