Nordkapp z LofotamiSymbol oferty: 11/18292/245/245
Lokalizacja Norwegia Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 12 dni

Opis oferty

Nordkapp z Lofotami
Ystad, Oslo, Lillehammer, Trondheim, Bodo, Lofoty, Narvik, Finmark, Alta, Przylądek Północny, Honningsvag, Droga Reniferów, Rovaniemi, Helsinki, Sztokholm

1 dzień - Odjazd autokaru z Krakowa o godz. 8:00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 8 Przejazd przez terytorium Polski do Świnoujścia. Obiadokolacja *Ok. 21:00 zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Ystad. (kabiny 4-osob. wewnętrzne). (ok. 800 km)

2 dzień - śniadanie na promie. Przejazd wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku Oslo. Zwiedzanie Oslo z przewodnikiem: Pałac Królewski, Parla-ment, Katedra, Park Vigelanda. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 630 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem na północ w kierunku Trondheim. W drodze postój w Lillehammer - mieście Zimowych Igrzysk Olimpijskich - spacer. Przejazd malowniczą doliną Gudbrandsdal do miasta Dombas i dalej przecinając masyw górski Dovre, dojeżdżamy do Trondheim. Spacer po Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 550 km)

4 dzień - śniadanie. Dalsza podróż na północ, przejazd wzdłuż Trondheim-fiordu, malowniczego jeziora Snasa. Przejazd przez miejscowość Grong, podróż wzdłuż doliny rzeki Namsen. Przekroczenie Koła Podbiegunowego. Kontynuacja podróży do Bodo, drugiego co do wielkości miasta położonego w północnej Norwegii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 720 km)

5 dzień - śniadanie. Rejs promem z Bodo do Moskenes, najdalej na połu-dnie wysuniętego punktu Lofotów. Tutaj będą mieli Państwo okazje zoba-czyć „ścianę lofocką”. Kontynuacja podróży przez Lofoty, przejazd przez malownicze wioski rybackie. Spacer po stolicy Lofotów - Svolvaer. Kontynuacja podróży wzdłuż fiordu Gelles. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 300 km)

6 dzień - śniadanie. Spacer po Narwi-ku. Kontynuacja podróży wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Wjeżdżamy do prowincji Finnmark, najdalej na pół-noc wysuniętej część Norwegii, krainy tundry, reniferów i Lapończyków. Przejazd do miejscowości Alta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 530 km)

7 dzień - śniadanie. Zwiedzanie muzeum rytów skalnych sprzed kilku tysięcy lat (lista UNESCO). Kontynuacja podróży na północ, wzdłuż brzegu Porsangerfiord do Kafjord i na wyspę Mageroy. Po drodze postój na zakup pamiątek. Przejazd na Nordkapp (uznawany zwyczajowo za północny kraniec Europy) - pobyt w Ośrodku na Przylądku Północnym z restauracjami, sklepem, salą kinową i platformą widokową.

8 dzień - Powrót do Honningsvag, przejazd tunelem do Kafjord, wzdłuż Porsanger Fiord i słynną Drogą Reniferów. Przekroczenie granicy norwe-sko-fińskiej. Kierujemy się na południe, do miejscowości Munio. Spacer po okolicy, ok. 13.00 lokalny lunch. Zwiedzanie farmy psów husky. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 750 km)

9 dzień - śniadanie. Podróżując przez fińską Laponię dojeżdżamy do Rowanienii, odwiedzając po drodze położoną na Kole Podbiegunowym wioskę Świętego Mikołaja. Przejazd wzdłuż brzegów Zatoki Botnickiej docieramy do Oulu, spacer po mieście. Dalej podróżując przez Krainę Fińskich Jezior przyjeżdżamy do miejscowości położonej na północ od Helsinek. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 750 km)

10 dzień - śniadanie. Przejazd do Helsinek. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków stolicy Finlandii: katedra, kościół wykuty w skale, pomnik Sibeliusa. Przejazd do Turku, zaokrętowanie na prom i nocny rejs do Sztokholmu ( kabiny 4 osob. wewnętrzne). Obiadokolacja.* . (ok. 200 km)

11 dzień - śniadanie. Wyokrętowanie z promu. Zwiedzanie Sztokholmu z przewodnikiem: Ratusz, Pałac Królewski, Parlament, Stare Miasto, wyspa Djurgarden: Muzeum Statku Waza. Przejazd do Ystad. Ok. godz.21:00 zaokretowanie i nocny rejs do Polski (kabiny 4 os. wewnętrzne).Obiadokolacja.* (ok.500 km).

12 dzień - śniadanie. Wyokrętowanie w Świnoujściu o godz. 8:00. Przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 21:00. (ok. 800 km)

Cena obejmuje: 10 noclegów , w tym 7 w hotelach **/*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 noclegi na promach Świnoujście-Ystad –Świnoujście i Turku - Sztokholm (kabiny 4 os. wewnętrzne z łazienkami), 10 śniadań, pozostałe promy wg programu, opłatę za przejazd tunelem Kafjord - Honningsvag, lunch na farmie, certyfikaty zdobycia Nordkappu, opiekę pilota, komfortowy autokar, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.
[DODATKOWE OPŁATY]
Dopłata do 10 obiadokolacji: 1290 zł
Dopłata do pokoju 1 os.: 1.000 zł
Dopłata do kabiny 1-os.: 770 zł
Dopłata do kabin 2 os. :: 260 zł/os.
Podatek na TFG: 10 zł

Sugerujemy zaopatrzenie się w min. 400 NOK, 250 SEK, 70 EURO na bilety wstępu, system tour -guide i obligatoryjnych przewodników miejskich.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

10 noclegów - 7 w hotelach **/*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 noclegi na promach: Świnoujście-Ystad-Świnoujście, Turku-Sztokholm (kabiny 4 os. wewnętrzne z łazienkami), 10 śniadań, bilety na wszystkie pozostałe promy wg programu, opłatę za przejazd tunelem Kafjord - Honningsvag, lunch na farmie, certyfikaty zdobycia Nordkappu, opiekę pilota, komfortowy autokar, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć sięw min. 400 NOK, 250 SEK, 70 € na bilety wstępu, system tour-guide i obligatoryjnych przewodników miejskich.