Paryż – LourdesSymbol oferty: 4/18292/249/249
Lokalizacja Francja wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 9 dni

[Program imprezy]Paryż – Lourdes , Francja 9 dni

Paryż, Chartres, Lourdes, Carcassonne, Avignon, Cannes, Nicea, Monaco

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz.6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6. Przejazd przez Polskę (po drodze postój na posiłek)i Niemcy. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.(ok.1162 km).

2 dzień - wczesne śniadanie. Podróż przez Francję. Przyjazd do Paryża - zwiedzanie: Dzielnica Łacińska (Panteon, Sorbona, Ogród Luksemburski) i Montmartre (Bazylika Sacre Coeur, pl. du Tertre). Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (ok.500 km).

3 dzień - śniadanie. Kontynuacja zwiedzania: Wieża Eiffla, Wyspa La Cite (Katedra Notre Dame, Conciergerie, St Chapelle, Palais de Justice), Wyspa św. Ludwika, kompleks muzeów Luwru. Obiadokolacja*. "Paryż nocą" - rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu. Nocleg.(ok.120 km).

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Pałacu i Ogrodów Wersalu. Przejazd do Chartres - zwiedzanie Katedry Notre Dame. Krótki postój przy jednym z zamków w Dolinie Loary. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.400 km).

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Lourdes, Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie: Sanktuarium NMP i Grota Massabielle. Obiadokolacja*. Czas wolny przeznaczony na pobyt w sanktuarium i udział w procesji. Nocleg.(ok.550 km).

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Carcassonne - spacer po średniowiecznym mieście-twierdzy, należącym do najwspanialszych zabytków Europy. Przejazd do Avignonu - zwiedzanie stolicy Prowansji ( Pałac Papieski, katedra, most na Rodanie).Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.300 km).

7 dzień - śniadanie. Przejazd na Lazurowe Wybrzeże - postój w Cannes (promenada la Croisette i Pałac Festiwalowy, uliczki Starego Miasta). Przejazd do Monaco- zwiedzanie (tropikalny ogród św. Marcina, Pałac Książęcy). Przejazd do Eze - wizyta w wytwórni perfum (możliwość zakupu). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.400 km).

8 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Nicei ( 9-godzin) : Promenada Anglików , Plac Massena, Stare Miasto ( Vieux Nice), katedra św. Reparaty, Wzgórze Zamkowe. Czas wolny. Obiadokolacja*. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocna podróż przez Włochy.(ok.800 km).

9 dzień - przejazd przez Austrię i Czechy . Powrót do Krakowa ok. godz. 18.00.(ok.850 km).

CENA OBEJMUJE: 7 noclegów (pokoje 2- os. z łazienkami), w hotelach **/*** sieci Ibis, Exel, Campanille itp., 7 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

[Opłaty dodatkowe:]*Dopłata do 7 obiadokolacji: 490 zł
Dopłata do pokoju 1-os.: 590 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 145 € na bilety wstępu, system tour - guide i obligatoryjnych przewodników oraz bilety komunikcji miejskiej w Paryżu.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

7 noclegów we Francji w hotelch sieci Envergure i Balladinslub w hotelach ** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL , NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 145 € na bilety wstępu, system tour-guide i obligatoryjnych przewodników oraz bilety komunikacji miejskiej w Paryżu.