Piastowskim szlakiemSymbol oferty: 125/18292/17/17
Lokalizacja Polska Wycieczka Objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie orodek wypoczynkowy
Długość wycieczki 3 dni

Opis oferty

PIASTOWSKIM SZLAKIEM -
Kruszwica, Gniezno, Biskupin, Ostrów Lednicki, Wenecja, Poznań

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 7.00. Przejazd do Kruszwicy, zwiedzanie Mysiej Wieży z pozostałościami murów obronnych i zamku. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie: Katedra Gnieźnieńska z zabytkowymi drzwiami spiżowymi, Wzgórze Świętojańskie z kościołem Jana Chrzciciela, kościół św. Trójcy. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Ostrowa Lednickiego, kolebki państwowości polskiej – siedziby Mieszka I. Zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów. Wizyta w Wielkopolskim Parku Etnograficznym – jednym z największych polskich skansenów (stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku). Przejazd do Biskupina – spacer po najbardziej znanym w Europie rezerwacie archeologicznym z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji, wizyta w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Przejazd do Poznania. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie miasta: Stary Rynek z Ratuszem, Pałacem Górków, fragmenty murów miejskich, Ostrów Tumski. Powrót do Krakowa ok. godz.22.00

Cena obejmuje: 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 2 śniadania, bus lub autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW.

Opłaty dodatkowe

*Dopłata do 3 obiadokolacji: 95 zł
Należy zaopatrzyć się w ok. 65 zł na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnego przewodnika.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

3 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (pokoje 2,3 - os. z łazienkami), 3 śniadania, bus lub autokar komfortowy, opieka pilota , ubezpieczenieNNW. Należy zaopatrzyć się w ok. 65,- zł. na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnego przewodnika.