Rumunia- z wizytą u Hrabiego DrakuliSymbol oferty: 29/18292/601/601
Lokalizacja Rumunia Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 10 dni

Opis oferty

RUMUNIA - Z wizytą u Hrabiego Drakuli Komfort 10 dni

Oradea, Cluj Napoca, Sighisoara, Poienari, Bukareszt, Pietra, Neamt, Suceava, Voronet, Humor, Wesoły Cmentarz, Satu Mare

1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3. Przejazd przez Słowację i Węgry do Oradei. W miarę wolnego czasu spacer po starym mieście połączony ze zwiedzaniem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Cluj Napoca, jednej ze stolic Transylwanii (Siedmiogrodu).
Zwiedzanie: m.in. Kościół św. Marcina, Dom Korwina, katedra prawosławna, mury
obronne z basztą. Przejazd przez Medias do Biertan - zwiedzanie Saskiego Kościoła Warownego. Przejazd do Sighisoary. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Sighisoary: m.in. Stare Miasto, Wieża Zegarowa, Dom Draculi, Kościół Dominikanów, katedra, Dom Wenecki. Wizyta w Bran, gdzie mieści się zamek uważany kiedyś za siedzibę Draculi. Przejazd do Brasova, zwiedzanie: mury miejskie z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół, rynek. Przyjazd do Sinaia. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Sinai: m.in. Pałac Peles, zamek królów z dynastii Hohenzollernów, monastyr. Przejazd do Targoviste. Zwiedzanie: m.in. Dwór Książęcy, Cerkiew Steliea, Monastyr Dealu. Przejazd do Bukaresztu. Zakwaterowanie . Obiadokolacja.* Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu: m.in. Gmach Parlamentu, spacer po Starówce (Paryż Orientu), Pałac Królewski,budynek Komitetu Centralnego Caocescu. Przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości Rumunii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

6 dzień – śniadanie. dzień przeznaczony na wypoczynek, ewentualnie wycieczki fakultatywne(Litoral/BłotneŹródła). Obiadokolacja.* Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Piatra Neamt przez wąwóz Bicaz. Zwiedzanie ruin twierdzy i monastyru Neamt.Dal chętnych wyjazd gondolą na górę Czachlau(panorama miasta). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Przejazd na Bukowinę. Zwiedzanie stolicy Bukowiny – Suczawy; m.in. ruiny Zamku Tronowego ze skansenem, Cerkiew św. Dymitra. Zwiedzanie klasztorów umieszczonych na liście UNESCO - cerkwi z unikatowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi malowidłami: Voronet, Humor. Przejazd do Cimpulung Moldovenesc. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

9 dzień- śniadanie. Przejazd przez maramuresz, wzdłuż Złotej Bistricy(obozy poszukiwaczy złota), przełęcz Predeal - ośrodek sportów zimowych Borsa. Przejazd przez Sapanta, zwiedzanie „Wesołego Cmentarza”. Przejazd do Satu Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

10 dzień - śniadanie. Spacer po Satu Mare. Przejazd do Polski. Powrót do kraju ok. godz. 21:00

CENA OBEJMUJE: 9 noclegów w hotelach ** / *** (pokoje 2, 3 – os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

dopłata do 9 obiadokolacji: 600 zł
dopłata do pokoju 1-os.: 600 zł
podatek TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

9 noclegów w hotelach ** / *** (pokoje 2, 3 – os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 80 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.