SaksoniaSymbol oferty: 40/18292/193/193
Lokalizacja Niemcy Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 3 dni

[PROGRAM IMPEZY]SAKSONIA

Budziszyn, Miśnia, Drezno, Konigstein, rezerwat skalny Bastei

1 dzień –odjazd z Krakowa o godz. 6:00. Przejazd do Budziszyna miasta znanego przede wszystkim ze swej starówki i licznych wież. Spacer po starym mieście. Następnie przejazd do Miśni gdzie znajduje się najstarsza w Europie fabryka porcelany, spacer po mieście, zwiedzanie starówki, katedry i zamku Albrechtsburg. Zwiedzanie warsztatów pokazowych, w których na własne oczy można prześledzić proces powstawania miśnieńskich wyrobów. Przyjazd nocleg w okolicy Drezna. Obiadokolacja*

2 dzień- śniadanie, zwiedzanie Drezna, w programie między innymi: Opera Sempera, symbol Drezna Zwinger - uważany za najpiękniejszą barokową budowlę w Niemczech, Residenzschloss (Rezydencja dynastii Wettynów), Fauenkirche czyli kościół NMP, który po wojennych zniszczeniach został całkowicie odbudowany, Georgentor, Fürstenzug (Orszak Książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów), katolicki kościół Hofkirche (katedra) wraz z kryptą Wettynów. Po południu przejazd do pałacu w Pillnitz na obrzeżach Drezna gdzie znajduje się wspaniały zespół pałacowo-ogrodowy z czasów Augusta II. nocleg. Obiadokolacja*

3 dzień- śniadanie. Przejazd przez Szwajcarie Saksońską ddo twierdzy Konigstein będącej jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu. Wizyta w rezerwacie skalnym Bastei (monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry, chodząc po przerzuconych mostkach i kładkach), rozciągają się stąd najpiękniejsze widoki w Szwajcarii Saksońskiej. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Krakowa ok. godz. 23.00.

Cena obejmuje: 2 noclegi w hotelu**/*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

[OPŁATA DODATKOWA]*Dopłata do 2 obiadokolacji: 120 zł
Dopłata do pokoju 1-os. 150 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 50 € na bilety wstępu, kolejkę oraz obligatoryjnych przewodników lokalnych.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

2 noclegi w hotelu**/*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 2 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 50 € na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników lokalnych, zestaw tour guide.