Saksonia i BrandenburgiaSymbol oferty: 40/18292/193/193
Lokalizacja Niemcy Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

[PROGRAM IMPEZY]Saksonia i Brandenburgia

Drezno, Lipsk, Weimar, Poczdam, Berlin

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6 . Przejazd przez terytorium Polski do Drezna - zwiedzanie Zwingera (Muzeum Grünes Gewölbe), spacer po Starym Mie-ście. Przejazd do Lipska, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 650 km)

2 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Lipska: Ratusz, kościoły św. Tomasza (gro-bowiec J. S. Bacha) i Mikołaja, pasaż Madlera, Pomnik Bitwy Narodów. Wyjazd do Weimaru - spacer po mieście Goethego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd przez Harz z postojem w Quedlinburgu (śre-dniowieczne miasteczko wpisane na listę UNESCO) i Wernigerode (malowa-na starówka). Wjazd kolejką wąskotorową na Brocken - legendarne miejsce zlotów czarownic w noc Walpurgii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 400 km)

4 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd do Poczdamu - zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci. Przejazd do Berlina - zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego, objazd miasta autokarem od Alexanderplatz do Kurfür-sterdamm (Olimpia - Stadion, Prenzlauer Berg, Oranienburgerstrasse, Unter den Linden, Bebelplatz, Reichstag). Czas wolny w dzielnicy Ku’damm. Obiadokolacja*. Wieczorem wyjazd do Polski. (ok. 350 km)

5 dzień - przyjazd do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 5.00. (ok. 500 km)

Cena obejmuje:
3 noclegi w hotelu** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 3 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

[OPŁATA DODATKOWA]*Dopłata do 4 obiadokolacji: 290 zł
Dopłata do pokoju 1-os. 350 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 95 € na bilety wstępu, kolejkę oraz obligatoryjnych przewodników lokalnych.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

3 noclegi w hotelu** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 3 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 95 € na bilety wstępu, kolejkę oraz obligatoryjnych przewodników lokalnych.