Sardynia wyspa magicznaSymbol oferty: 524/18292/366/366
Lokalizacja Włochy Inne
Rodzaj wycieczki pobyt wypoczynkowy,oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

Opis oferty

Sardynia – wyspa magiczna

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Sardynię. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień – śniadanie. Przejazd do centrum miasta Cagliari – stolicy Sardynii - zwiedzenie historycznej i najbardziej charakterystycznej dzielnicy miasta – Castello, wieże: Torre dell'Elefante oraz Torre di San Pancrazio. Czas wolny. Przejazd panoramiczny miasta - wybrzeże z portem, następnie główna ulica miasta - via Roma. Jadąc wzdłuż Laguny Molentargius można zobaczyć różowe flamingi. Powrót do hotelu . Obiadokolacja*.
Nocleg.

3 dzień - śniadanie . Przejazd autokarem na wyspę Sant'Antioco - to urocza wysepka, połączona z Sardynią za pomocą grobli, wybudowanej jeszcze przez Kartagińczyków, na której znajdują się dwa główne miasteczka . Jedno Sant'Antioco - będące obecnie wioską rybacka, drugie, położone w północnej części wyspy, miasteczko portowe – Calasetta. Przepłynięcie promem na wyspę Świętego Piotra – do Carloforte - spacer po miasteczku. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień –śniadanie. Przejazd na Półwysep Sinis, który znajduje się na zachodnim wybrzeżu Sardynii.
Jest to obszar chroniony, z powodu swojej nieskażonej natury, wydm i przepięknych kwarcowych plaż. U stóp południowej strony półwyspu, który kończy się cyplem Capo San Marco, znajduje się malowniczo położone miasto -Tharros – założone przez Fenicjan w VIII wieku oraz hiszpańska wieża obronna – Torre di San Giovanni. Następnie przejazd do muzeum gigantów - Giganti di Mont'e Prama . Przejazd do miejscowości Bosa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja* . Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Przejazdu do miasta Alghero - położonego na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Dzięki swojemu hiszpańskiemu nastrojowi, miasto stało się jednym z popularniejszych celów podróży turystów.
Rejs statkiem w stronę przylądka Capo Caccia, gdzie zwiedzimy słynne groty Neptuna. Powrót do hotelu.
Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do regionu Barbagia – najbardziej dzikiego miejsca na Sardynii - zwiedzanie muzeum etnograficznego. Docieramy do ovile czyli bacówki pasterzy. Spróbujemy tu typowo sardyńskich serów, wędlin, pieczonego prosiaka, duszonej jagnięciny, chleba carasau, wina cannonau, które wpływa na długowieczność Sardyńczyków oraz lokalnych nalewek. Powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień – śniadanie. Przejazd do Barumini - zwiedzanie jednego z największych kompleksów nuragijskich Sardynii – Su Nuraxi, który został wpisany, w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gesturi - spacer po jednym z piękniejszych Parków Narodowych wyspy – Giara di Gesturi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Przejazd do miasteczka San Sperate - paese museo- czyli miasto i muzeum w jednym, pełne murali, które wtopiły się w architekturę miasteczka, zobaczymy tu również – Il Giardino Sonoro – czyli Ogród dźwięku. Czas wolny. Przejazd do jednej z najsłynniejszych winnic na całej Sardynii, gdzie lokalny przewodnik pokaże jak produkowane jest wino, które będzie można spróbować podczas degustacji. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot do Polski.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg, 7 noclegów na Sardynii w hotelach*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 7 śniadań, autokar lub bus komfortowy, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

GODZINY WYLOTÓW/ czas lotu ca 2.30
Kraków Balice, wyloty godz. 21.25
Cagliari, wyloty godz. 18.30

Przelot realizowany jest liniami Ryanair.

UWAGA!: Kolejność zwiedzania i godziny wylotu mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe

*Doplata do 6 obiadokolacji: 400 zł
Dopłata do pokoju 1-osob. : 650 zł
Podatek na TFG: 10 zł
dopłata do bagażu rejestrowanego: 300 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bielty wstepu i obligatoryjnych przewodników oraz transfery lotnisko-hotel-lotnisko, inne opłaty lokalne.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

przelotsamolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg(wymiary(55x40x20cm), 7 noclegów w hotelu *** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), 7 śniadań, opiekę pilota, transfery zgodnie z programem, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok.120 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników oraz tranfer lotnisko-hotel-lotnisko, inne opłaty lokalne.