Sycylia samolot z KrakowaSymbol oferty: 629/18292/118/118
Lokalizacja Włochy Sycylia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

[RPGRAM IMPREZY]Sycylia

Palermo, Etna, Taormina, Syrakuzy, Agrigento,Noto, Marsala, Erice

1 dzień – spotkanie na lotnisku Kraków Balice na 2 godziny przed odlotem samolotu.. Odprawa. Przylot na Sycylię (Trapani). Przejazd do Palermo. Spacer po mieście - pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropoli, pałac królewski, katedra S. Rosalia z grobowcami królów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m.. Spacer po jednym ze starych kraterów . Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą "Ucho Dionizjusza". Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień - po śniadaniu wycieczka do najciekawszych miejsc w zachodniej Sycylii. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Krakowa.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, mały bagaż podręczny, 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, komfortowy bus lub autokar , opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

GODZINY WYLOTÓW / czas lotu ca 2.30 h
Kraków – Balice, wylot godz. 12:35
Trapani, wylot godz. 09.45

Przelot liniami lotniczymi Ryanair

Bagaż podręczny do 10 kg i wymiarach nie przekraczających 55cm x 40 cm x 20 cm

Opłaty dodatkowe

dopłata do pokoju 1-osob.: 400 zł
dopłata do bagażu rejestrowanego: 200 zł
dopłata do bagażu rejestrowanego( VI-IX): 300 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu, wjazdy do miast, obligatoryjnych przewodników miejskich, inne opłaty lokalne, zestaw tour guide.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

CENA OBEJMUJE: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, 4 noclegi w hotelach *** (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacei,opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 160EUR na transfery z/na lotnisko orazprzewodników lokalnych podczas wycieczek fakultatywnych,zestaw tour guide, innych opłat lokalnych.