Sycylia samolot z KatowicSymbol oferty: 629/18292/625/625
Lokalizacja Włochy Sycylia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Opis oferty

Sycylia

Etna, kanion Alcantara, Taormina, Syrakuzy, Noto, Marsala, Agrigento, Palermo

1 dzień – spotkanie na lotnisku w Katowice Pyrzowice 2 godziny . Odprawa. Wylot do Katanii. Przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m.. Spacer po jednym ze starych kraterów . Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą "Ucho Dionizjusza". Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień – śniadanie. Przejazd do Palermo. Spacer po mieście - pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropoli, pałac królewski, katedra S. Rosalia z grobowcami królów. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd na lotnisko w Katanii. Odprawa. Przelot do Katowic.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg, 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, komfortowy bus lub autokar , opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

GODZINY WYLOTÓW / czas lotu ca 2.30 h
Katowice Pyrzowice, wylot godz. 17.25
Katania, wylot godz. 20.35

Przelot liniami lotniczymi Wizzair

Bagaż podręczny do 10 kg i wymiarach nie przekraczających 55cm x 40 cm x 20 cm

Opłaty dodatkowe

Dopłata do pokoju 1-osob.: 400 zł
Podatek na TFG: 10 zł
Dopłata do bagażu rejestrowanego: 300 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu, wjazdy do miast, obligatoryjnych przewodników miejskich, inne opłaty lokalne, zestaw tour guide.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

przelot samolotem, opłaty lotniskowe,bagaż podręczny do 10 kg(wymiary 55x40x20cm), 4 noclegi w hotelach *** (pokoje 2- lub 3- osobowe z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje,opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 160EUR na transfery z/na lotnisko orazprzewodników lokalnych podczas wycieczek fakultatywnych,zestaw tour guide, inne opłaty lokalne.