Szkocja – kraina legend – samolot z KrakowaSymbol oferty: 292/18292/683/683
Lokalizacja Wielka Brytania Inne
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Opis oferty

Szkocja - kraina legend

Stirling, Glasgow, Dolina Łez, Fort William, Loch Ness, Inverness, Pitlochry, Blair Athol Castle, Edynburg,

1 dzień: spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków- Balice 2 godziny przed odlotem. Przelot do Glasgow. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd do Glasgow .Zwiedzanie katedry św. Mungo z XII w., oraz Necropolis - cmentarza przy katedrze. Spacer wzdłuż George Squere, zwiedzanie portu w Glasgow oraz centrum naukowego. Przejazd do Stirling dawnej stolicy Szkocji - zwiedzanie zamku, z doskonale zachowanymi murami obronnymi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 200km)

2 dzień:
śniadanie. Przejazd na północ przez Dolinę Łez, Góry Kaledońskie i Grampiany, postój w Fort William, największym mieście Highlands, położonym u szczytu Ben Nevisa. Przejazd wzdłuż Loch Ness, spacer po ruinach średniowiecznego zamku Urguhart. Przejazd do Inverness. Spacer po mieście. Zakwaterowanie z hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 300 km)

3 dzień: śniadanie. Przejazd do Pitlochry, wizyta w destylarni whisky Blair Athol, zwiedzanie Blair Athol Castle. Przejazd do hotelu w Edynburgh. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. (260 km)

4 dzień: śniadanie. Zwiedzanie Edynburga: Zamek w Edynburgu, wzniesiony na szczycie wulkanu, następnie spacer wzdłuż Royal Mile, łączącej zamek z Pałacem Hollyrood, zwiedzanie gotyckiej katedry High Kirk of St. Giles, Pałac Holyroodhouse - oficjalna szkocka rezydencja królowej brytyjskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Edynburga. Spacer po gregoriańskim Nowym Mieście: Georgian House, Wzgórze Calton. Transfer na lotnisko. Przelot do Krakowa. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg
o wym.(55x40x20), 4 noclegi w hotelach***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, autokar wg programu, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, opieka pilota

GODZINY WYLOTÓW /czas lotu ok. 3 h/
Kraków-Balice -Glasgow, wyloty godz. 7:55-09:45
Edynburgh, wyloty godz. 17:45-21:30

Program i godziny wylotów mogą ulec zmianie.

Opłaty dodatkowe

*dopłata do pokoju 1 os.: 690 zł
podatek TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 130 GBP na bilety wstępu, obligatoryjnego przewodnika, przejazdy komunikacją miejską, transfery lotnisko -hotel -lotnisko

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg o wym.(55x40x20), 4 noclegi w hotelach***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, autokar wgprogramu, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, opieka pilota