Alpejskie krajobrazySymbol oferty: 35/18292/229/229
Lokalizacja Szwajcaria Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Opis oferty

Alpejskie krajobrazy
Lucerna, Grindelwald, Bern, Montreux, Gruyere, Lozanna, Genewa, Zermatt, Lugano, Bellinzona

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1 . Podróż przez Czechy do Austrii. Zakwaterowanie w hotelu koło Innsbrucku. Nocleg. (ok. 950 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd przez Lichtenstein (spacer po Vaduz) do Szwajcarii. Przejazd do Lucerny - spacer (Stary Ratusz, renesansowy budy-nek ze zbiorami dzieł Picassa, rynek winny otoczony dekorowanymi kamie-niczkami, kryty most z XVII-wiecznymi malowidłami, Kościół Jezuitów, odbudowany most Kapellbrücke - symbol miasta). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 360 km)

3 dzień - wczesne śniadanie. Wjazd kolejką na Jungfraujoch (3454 m n.p.m.) - piękna panorama Alp, zwiedzanie groty lodowej. Wariantowo - spacer po Grindelwald, zwanym zieloną wioską lodową (1034 m n.p.m.). Przejazd do Berna - spacer po Starówce (Wieża Zegarowa, Parlament, Katedra, niedźwiedzie jamy). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 280 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Genewy (protestancka Katedra św. Piotra, ulica i most Mont-Blanc z widokiem na jezioro i największą w Europie fontannę, Pałac ONZ, rejs stateczkiem) i Lozanny (spacer po Starówce). Następnie postój przy zamku Chillon (zwiedzanie) i w Montreux (spacer po stolicy Riwiery Szwajcarskiej). Spacer po miasteczku Gruyeres z pięknym średniowiecznym zamkiem. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż Jeziora Genewskiego, następnie doliną Rodanu między masywem Alp Wallis i Jungfrau. Postój w Zermatt, osadzie u stóp jednego z najsłynniejszych szczytów świata Matterhornu (4.478 m n.p.m.). Czas wolny, możliwość wyjazdu kolejką zębatą, a następnie linową na najwyżej położony widokowy punkt Europy. Kontynuacja podróży do Lugano. Obiadokolacja*. Nocleg w hotelu. (ok. 500 km)

6 dzień - śniadanie. Spacer po Lugano, panorama zatoki ze szczytu wido-kowego (wjazd kolejką), rejs stateczkiem do Melide (Szwajcaria w miniatu-rze). Obiadokolacja*. Przejazd do Bellinzony (krótki postój w leżącym u podnóży alpejskich przełęczy mieście trzech zamków). Nocna podróż przez Austrię. (ok. 240 km)

7 dzień - przejazd przez Czechy do Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 15.00. (ok. 1100 km)

Cena obejmuje:
5 noclegów w hotelach** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu.

Opłaty dodatkowe

*Dopłata do 5 obiadokolacji: 440 zł
Dopłata do pokoju 1-osob.: 570 zł
Podatrk na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 85 CHF na bilety wstępu, system tour guide, rejsy i ok. 180 CHF na kolejki .

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

5 noclegów w hotelach** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 85 CHF na bilety wstępu, system tour guide, rejsy i ok. 180 CHF na kolejki.