Zamki nad RenemSymbol oferty: 36/18292/233/233
Lokalizacja Niemcy Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 6 dni

Opis oferty

Zamki nad Renem

Rothenburg o.d.T., Heidelberg, Trewir, Koblencja, Rüdesheim, Bonn, Akwizgran, Kolonia

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6 . Przejazd przez Czechy. Zwiedzanie jednego z dwóch naj-piękniejszych zamków czeskich, zamku Karlstejn lub Krivoklat. Zakwatero-wanie w hotelu przy granicy czesko-niemieckiej. Nocleg. (ok.650 km)

2 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd przez Niemcy do Rothenburga ob der Tauben - spacer po zachowanym w nie-zmienionym kształcie średniowiecz-nym miasteczku (trasa wartowników, Herrngasse, Marktplatz, Katedra, Muzeum Kryminalistyki). Przejazd w okolice Heidelbergu, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 450 km)

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Heidelbergu - Zamek, Kurpfazisches Museum, Uniwersytet, Marktplatz. Przejazd do Trewiru - zwiedzanie rzymskich zabytków najstarszego miasta Niemiec. Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 330 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Akwigranu - zwiedzanie (Katedra ze Skarb-cem, Ratusz ...). Przejazd do Kolonii - spacer po mieście (Katedra, Stare Miasto). Czas wolny. Przejazd do Bonn - spacer po centrum. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Koblencji, zwiedzanie (m.in. Deutsches Eck, kolegiata, średniowieczne kamieniczki, Munzplatz, Plan...). Przejazd do St. Goarhusen - rejs stateczkiem przełomem Renu (Lorelei, zamki średnio-wieczne) do Rüdesheim (zwiedzanie Muzeum Mechanicznych Instrumen-tów, spacer po miasteczku, degustacja wina w jednej z piwniczek). Obiadokolacja*. Wieczorem wyjazd z miasta, nocna podróż przez Niemcy. (ok. 200 km)

6 dzień - przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 15.00. (ok. 1.000 km)

Cena obejmuje:
4 noclegi w hotelach** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), z tego 3 w Niemczech i 1 w Czechach, 4 śniadania, rejs stateczkiem po Renie, degustację wina, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Opłaty dodatkowe

*Dopłata do 4 obiadokolacji: 320 zł
Dopłata do pokoju 1-osobowego : 450 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 100 € na bilety wstępu, system tour-guide i obligatoryjnych przewodników miejscowych.

Atrakcje

Dostępne terminy

Wyposażenie

Świadczenia

4 noclegi w hotelach** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), z tego 3 w Niemczech i 1 w Czechach, 4 śniadania, rejs stateczkiem po Renie, degustację wina, komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 100 € na bilety wstępu, system tour guide i obligatoryjnych prze-wodników miejscowych.