Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia- Nieodkryte zakątki EuropySymbol oferty: ALBANIA-NIEODKRYTE ZAKATKI EUROPY PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Albania
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 10 dni

ALBANIA-MACEDONIA-CZARNOGÓRA-SERBIA                                                                        10 dni             KOMFORT

Nieodkryte zakątki Europy

Skopje, Berat, Saranda, Butrinti, Gjirokastër, Tirana, Szkodra, Budva, Kotor, Cetinije, kanion Moraca

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6:00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3. Przejazd przez Słowację, Węgry w kierunku Belgradu. Nocleg tranzytowy na terenie Serbii. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 920 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Skopje, zwiedzanie: zabytki potureckie, meczet Isy Beja, stary bazar, kamienny most, cerkiew św. Spasa. Przejazd na nocleg w okolice Jeziora Ochrydzkiego (Macedonia). Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 480 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Albanii, do miejscowości Berat, zwiedzanie XIII –wiecznej twierdzy Kala. Przejazd na południe kraju. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 400 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Butrinti: antycznego miasta - wpisanego na listę UNESCO. Po powrocie spacer po uzdrowisku i porcie Saranda. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 60 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd do miejscowości Gjirokastër - zwiedzanie: wenecka twierdza, meczety z XVIII wieku, dzielnica bazarowa. Przejazd w kierunku miasta Durres. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 310 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie miasta: historyczna i współczesna zabudowa stolicy: plac Skanderbega z muzeami, meczet Ethem Beya. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

(ok. 70 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Kruja: spacer po mieście: zamek Skanderbega, turecki bazar. Zwiedzanie miasta Szkodra: katedra katolicka, Ołowiany Meczet, dzielnica włoska, twierdza Rozafa. Przejazd do Ulcinj. Zakwaterowanie. Spacer po  średniowiecznym mieście. Czas wolny. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 300 km)

8 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża, po drodze panorama miasta Sv. Stefan malowniczo położonego na wyspie. Przejazd przez Budvę, w miarę wolnego czasu spacer po mieście. Przejazd do miasta Kotor. Spacer krętymi uliczkami średniowiecznego miasta otoczonego doskonale zachowanymi murami miejskimi. Przejazd do historycznej stolicy Czarnogóry - Cetinije, zwiedzanie monastyru Cetinijskiego. Przejazd na północ. W miarę wolnego czasu spacer po stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Zakwaterowanie w hotelu na terenie Czarnogóry. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 200 km).

9 dzień - śniadanie. Przejazd przez imponujący Kanion rzeki Moraca w kierunku Belgradu. Po drodze zwiedzimy: monastyr Moraca, otoczony pięknymi ogrodami, kanion, do którego spadają liczne wodospady, co dodaje miejscu niezwykłego uroku, most na Tarze. Przejazd do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 430 km).

10 dzień - śniadanie. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Powrót do Krakowa ok. godz. 22:00. (ok.780 km)

Cena zawiera:

9 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 9 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 70 €  na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników lokalnych, zestaw tour guide . Należy posiadać paszport.


Dostępne terminy