Andaluzja MarokoSymbol oferty: ANDALUZJA MAROKO PAX BB/HB/SOLTUR/
Lokalizacja Hiszpania
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Wg. programu
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 11 dni

ANDALUZJA - MAROKO                                    11 dni

Malaga, Sevilla, Cordoba, Tanger, Rabat, Casablanca, Marakesz, Gibraltar, Malaga

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień  - śniadanie. Całodniowa wycieczka do Sewilli (Katedra i Wieża La Giralda, Królewski Alcazar) i Kordoby (unikatowy meczet, Juderia). Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień  - śniadanie. Przejazd do Granady, zwiedzanie zespołu pałacowego władców mauretańskich Alhambry i ich letniej siedziby Generalife. Spacer po dzielnicach: Katedralnej i arabskiej Albayzin. Przejzad do centrum Malagi. Spacer po mieście:  Alkazaba - pałac mauretański, Katedra.    Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień  - wczesne śniadanie. Przejazd do Algeciras - przeprawa promem do  Maroka. Przejazd do  Tangeru - zwiedzanie:  Stare Miasto (Pałac Dar el Makhzen, ogrody pałacowe, Meczet Kazby, bazar) i Nowy Meczet.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.  Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Podróż na południe Maroka. Po drodze postój w stolicy Maroka – Rabat ( pałac królewski, 44-metrowa wieża Hassana – symbol marokańskiej stolicy, wizyta w zbudowanym w tradycyjnym marokańskim stylu mauzoleum Mohammeda V, malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi). Następnie postój w Casablance - plac Mohammeda V – administracyjne centrum miasta z architekturą neomauretańską i art déco. Spacer nabrzeżem portowym do meczetu Hassana II symbolu miasta). Przejazd do Marakeszu.  Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Marakeszu dawnej stolicy imperialnej Maroka określanej mianem Perły Południa. W programie: mauzolea grobowe, pałace, bazary. Spacer po medynie, wpisanej na Listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem  wyjazd na wieczór folklorystyczny - dla chętnych (cena ok. 40 Euro). Powrót do hotelu  po północy. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Podróż na północ Maroka - po drodze  postój przy wodospadach w Ouzoud w Górach Atlas.  Przyjazd do Fezu, zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Fezu - Stare Miasto (m.in. Medresa Bou Inania, Medresa el Attarine, Meczet Karaouyine, plac Nejarine, bazary), Muzeum Sztuki Marokańskiej Dar Batha. Po południu przejazd do Meknes - spacer  (Bab el Mansour, Pałace Mellahs i Jmai). Powrót  do hotelu w Fez. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień- śniadanie. Przejazd do Ceuty (ok. 1-godzinny postój).  Przeprawa promem do Hiszpanii. Postój na Gibraltarze ( pacer po enklawie angielskiej na Półwyspie Iberyjskim - Skała Gibraltarska ,rezerwat magotów - jedynych żyjących na wolności na kontynencie europejskim małp, fortyfikacje Gibraltaru, ruiny zamku Maurów) . Przejazd Wybrzeżem Costa del  Sol . Zakwaterowanie w hotelu koło Malagi. Obiadokolacja*. Nocleg.

10 dzień  -  śniadanie. Wypoczynek nad M. Śródziemnym. Obiadokolacja*. Nocleg.

11 dzień - śniadanie (suchy prowiant). Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Krakowa .  

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny o wym.(40x20x25 cm), lokalny bus komfortowy (wycieczki 2 - 3 dzień), 10 noclegów  - w tym 5 w Hiszpanii, 5 w Maroku  (hotele**/***, pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 10 śniadań, 5 obiadokolacji w Maroku, autokar lub bus komfortowy, przewodnika eskortującego w Maroku, prom Hiszpania - Maroko - Hiszpania, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji, pokoju 1-osobowego i dopłat do bagażu.Należy  zaopatrzyć się w ok. 200 EUR na bilety wstępu, przejazdy komunikacją miejską, transfer lotnisko –hotel -lotnisko, inne opłaty lokalne  i obligatoryjnych przewodników miejscowych. Uwaga: zwyczajowe napiwki nie są wliczone w cenę.


Dostępne terminy