Anglia Szkocja Irlandia WaliaSymbol oferty: ANGLIA SZKOCJA IRLANDIA WALIA PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Wielka Brytania
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 13 dni

Anglia – Szkocja - Irlandia – Walia                                         13 dni            KOMFORT

Canterbury, Cambridge, York, Edynburg, Loch Ness, Fort William, Belfast, Dublin, Klify Moher, Galway, Caernarfon, Park Narodowy Snowdon, Cardiff, Londyn, Greenwich.

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6 Całodzienna podróż przez terytorium Polski i Niemiec. Przyjazd do hotelu w Niemczech. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.1050 km).

2 dzień – śniadanie. Podróż przez Niemcy, Holandię i Belgię. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais- Dover. Przyjazd do Canterbury – spacer po miasteczku, wizyta w słynnej gotyckiej katedrze – miejscu męczeństwa Tomasza Becketa. Zakwaterowanie w okolicach Londynu. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok. 600 km).

3 dzień - śniadanie. Przejazd na północ Anglii. Po drodze spacer po Cambridge: słynne kolegia – King’s College i King’s College  Chapel, Trinity College, Biblioteka Wrena, Queens’ College. Przejazd do historycznego, założonego przez Rzymian, miasta York, będącego w IX w. stolicą Wikingów, osiedlających się na terenie Anglii – spacer (wspaniała katedra York Minster - największa gotycka budowla w Wielkiej Brytanii). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km).

4 dzień – śniadanie. Przyjazd na północ w kierunku Edynburga zwanego “Atenami Północy”. Zwiedzanie: Zamek Edynburski, wzniesiony na Castle Rock (granitowym szczycie wygasłego wulkanu), Pałac Holyrood - oficjalna szkocka rezydencja królowej, Royal Mile, ciąg czterech starych ulic od Castle Hill do Canongate - główna arteria średniowiecznego Edynburga. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km).

5 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Szkocji. Przejazd nad jezioro Loch Ness i wizyta nad jeziorem (m.in. obok ruin średniowiecznego zamku Urguhart Castle). Przejazd  u podnóża Ben Nevisa (najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii), przez Fort William (miasto położone pośród gór i jezior) i  przez piękną Glen Cloe – Dolinę Łez. Degustacja szkockiej whisky. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.680 km).

6 dzień- śniadanie. Przejazd do portu promowego i rejs do Belfastu. Spacer po centrum miasta. Przejazd do miejsc związanych ze św. Patrykiem - patronem Irlandii: Armagh (sanktuarium Św. Patryka), Monasterboice – pozostałości po warownym klasztorze, gdzie zachowały się piękne celtyckie krzyże. Zakwaterowanie w hotelu w Dublinie. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.360 km).

7 dzień- śniadanie. Całodzienne zwiedzanie miasta (komunikacją miejską): Zamek Dubliński, Katedra Chrystusa, Wood Quay – pozostałości po osadach Wikingów i Normanów, Temple Bar, National Museum, Trinity College. Czas wolny. Popołudniu spacer w okolicach O’ Connell Street. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.40 km).

8 dzień - śniadanie. Przejazd na tereny klifów i rozległych wapiennych równin Burren, sławnych ze swoich megalitycznych kopców i grobowców z epoki kamienia łupanego oraz pierścieniowatych fortów z epoki żelaza. Przejazd do Galway- celtyckiej stolicy Irlandii. Spacer: m.in. Eyre Square, brama Browne, Lynch’s Castle, Kościół św. Mikołaja. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.450 km).

9 dzień – śniadanie. Przeprawa promowa Dublin -  Holyhead. Przejazd przez wyspę Anglesey (m.in. przez miejscowość o najdłuższej nazwie w Walii ( Llanfairpwllgwyngyll) do Caernarfon - spacer po średniowiecznym miasteczku, miejscu intronizacji książąt Walii. Przejazd przez Park Narodowy Snowdon. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cardiff. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.400 km).

10 dzień – śniadanie. Przejazd  do Cardiff, stolicy Walii. Spacer po mieście. Przyjazd do  Salisbury- katedra z najwyższą wieżą (123 metry) w Zjednoczonym Królestwie. Przejazd na nocleg w okolice Londynu. W miarę wolnego czasu wizyta w Stonehenge. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.300 km).

11 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Londynu: Parlament, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Picadilly Circus, Westminister Abbey, Tower of London, Tower Bridge. Powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.(ok.90 km).

12 dzień – śniadanie. Zwiedzanie Greenwich, królewskiego obserwatorium astronomicznego. Przejazd do Dover, przeprawa promowa. Przejazd na nocleg do hotelu w Holandii. Obiadokolacja na trasie *Zakwaterowanie. Nocleg.(ok.440 km).

13 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Holandii, Niemiec i Polski. Przyjazd do Krakowa ok. godz. 24:00.(ok.1190 km)

Cena zawiera:

 12 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 os. z łazienkami), w tym: 1 nocleg tranzytowy w Niemczech, 5 noclegów w Anglii, 2 w Szkocji, 3 w Republice Irlandii, 1 nocleg tranzytowy w Holandii, 12 śniadań, rejs promowy Calais - Dover - Calais, rejs promowy Dublin - Holyhead i Stranrea - Belfast, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 160 GBP oraz 60 EUR na bilety wstępu, system tour guide i przejazdy komunikacją miejską w Londynie i Dublinie.


Dostępne terminy