BawariaSymbol oferty: BAWARIA PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Niemcy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 6 dni

Bawaria                                                                              6 dni

Pilzno, Norymberga, Augsburg, Monachium, zamki Ludwika Bawarskiego, Garmisch Partenkirchen (Alpy), Chiemsee, Regensburg

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 6. Przejazd przez Polskę i Czechy. Spacer po Pilznie oraz wizyta w browarze z degustacją piwa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 550 km)

2 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd do Norymbergi - zwiedzanie miasta (kościół św. Wawrzyńca, stare mosty, Hauptmark z kościołem Frauenkirche i „Piękną Fontanną”, Stary Ratusz, Kościół św. Sebalda z rzeźbami Wita Stwosza, Dom - Muzeum Albrechta Dürera, zamek Keiserburg). Przejazd do Augsburga - spacer po Starym Mieście wzdłuż Maximilianstrasse (Fugger Palais, Rathaus, Katedra) do Fuggerei. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 490 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Monachium - objazd miasta (m.in. Nymphenburg - letnia rezydencja Wittelsbachów, stadion) oraz przejście wzdłuż Maximilianstrasse do Theatinerkirche i Residenz (zwiedzanie Skarbca oraz Komnat). Po południu spacer po centrum - Marienplatz, Viktualienmarkt, panorama miasta z wieży kościoła św. Piotra, Kaufingerstrasse, Frauenkirche - symbol miasta, kościół św. Michała, Hofbrauhaus - jedna z największych monachijskich piwiarni. Późnym wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 250 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Füssen - zwiedzanie zamków Ludwika Bawarskiego Neuschwanstein i Hohenschwangau. Przejazd do Garmisch Partenkirchen - czas wolny ok. 2 godz. (w miarę możliwości wyjazd kolejką na Zugspitze). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd nad „bawarskie morze” jezioro Chiemsee: rejs stateczkiem i zwiedzanie „bawarskiego Wersalu” Ludwika II. Przejazd do Regensburga - spacer: Steinerne Brucke, Porta Praetoria - pozostałości fortyfikacji rzymskich, Katedra, Haidplatz z domami bogatych kupców, Ratusz. Wieczorem wyjazd do Polski. (ok. 450 km)

6 dzień - przejazd do Polski. Powrót do Krakowa około godz. 9.00. (ok. 850 km)

Cena zawiera:

4 noclegi w hotelach**/***, z tego 1 w Czechach i 3 w Niemczech (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 4 śniadania, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 90 EUR na bilety wstępu, rejsy, zestaw tour guide i przewodników lokalnych oraz 40 EUR na wyjazd kolejką.


Dostępne terminy