Côte d’Azur – Francja i Monako w lazurowych barwachSymbol oferty: NICEA-MONAKO-CANNES PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Francja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Côte d'Azur - Francja i Monako w lazurowych barwach

Nicea, Monako, Èze, Cannes


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Nicei.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień - Śniadanie. Wyjazd do Księstwa Monako, miasta-państwa Riwiery Francuskiej. Zwiedzanie Monte Carlo Casino, najbardziej prestiżowego kasyna na świecie, w którym kręcono filmy o Jamesie Bondzie. Zwiedzanie Katedry Św. Mikołaja w Monako, zbudowanej na miejscu pierwszego kościoła w historii Monako. Spacer po ogrodach Les Jardins Saint-Martin i Jardin Exotique de Monaco. Przejazd do Eze. Zwiedzanie średniowiecznego starego miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do Cannes. Wizyta w The Palais des Festivals et des Kongres, gdzie odbywa się coroczny festiwal filmowy. Spacer przez port do Musée de la Castre oraz zwiedzanie obiektu. Przepłynięcie na wyspę Île Sainte-Marguerite spacer po wyspie. Powrót z wyspy. Odpoczynek na plaży Plage du Midi. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie Placu Madssena czyli historycznego głównego rynku miasta. Przejście Promenadą Pallion do Musée du Palais Lascaris, XVII-wiecznego barokowego pałacu z muzeum instrumentów. Plac Garibaldiego, drugim najważniejszym placu, dedykowanemu włoskiemu bohaterowi narodowemu. Port Nicejski (z zewnątrz). Wzgórze zamkowe wraz z pobliskimi parkami. Zejście ze wzgórza i przechadzka po starym mieście, następnie spacer Promenadą Anglików. Czas wolny na posiłek.

5 dzień - śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Czas na indywidualny spacer po mieście, plażowanie lub odpoczynek. Odbiór bagaży z hotelu w godzinach wieczornych i przejście na lotnisko. Odprawa. Powrót do Polski.

Cena zawiera:

- przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- prywatny autokar na czas trwania programu w 2 i 3 dzień,

- 4 noclegi w hotelu *** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 4 śniadania,


- opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł,

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty lokalne) 80 EUR,

- dopłaty do bagażu (opcjonalne),


- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie),

- obiadokolacji.


Dostępne terminy