Evviva l’arte! Tropem francuskiej sztuki.Symbol oferty: PARYZ-WERSAL PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Francja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

EVIVA L'ARTE ! TROPEM FRANCUSKIEJ SZTUKI

Paryż, Wersal


DZIEŃ 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Paryża. Transfer z lotniska do hotelu. Zwiedzanie malowniczej dzielnicy Montmartre położonej na wzgórzu o tej samej nazwie gdzie żyła i tworzyła artystyczna bohema. Na szczycie wzgórza wznosi się biała świątynia Bazylika Najświętszego Serca (Basilique du Sacré Coeur) skąd rozciąga się niesamowity widok na Paryż, następnie Place du Tertre- miejsce artystów, Plac Pigalle i kultowy kabaret Moulin Rouge /z zewnątrz/. Czas wolny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się w kierunku najstarszej części miasta Wyspy la Cité (Île de la Cité), Na trasie zwiedzania: katedra Notre Dame jeden najważniejszych obiektów sakralnych w Europie, została bardzo poważnie zniszczona przez pożar w 2019 roku, Święta Kaplica (Saint Chapelle), Pałac Sprawiedliwości (Conciergerie)/z zewnątrz/, gdzie swoje ostatnie dni przed śmiercią spędziła Maria Antonina. Spacer uliczkami Dzielnicy Łacińskiej, której sercem jest Sorbona jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych uczelni na świecie. Ogród Luksemburski z przylegającym do niego Pałacem, to rozległy XVII wieczny park miejski będący idealnym miejsce na odpoczynek. Fakultatywnie dla zainteresowanych: wieczorny spektakl w Moulin Rouge z szampanem (płatne na miejscu). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wersalu miasteczka położonego w odległości 20 km od centrum Paryża. Zwiedzanie barokowego pałacu, który w czasach swojej największej świetności był główną rezydencją królów Francji oraz bajkowego ogrodu urządzonego w stylu francuskim. Powrót do centrum Paryża. Spacer w kierunku najbardziej rozpoznawalnej budowli na świecie Wieży Eiffla (Tour Eiffel). Z uwagi na materiał zastosowany do jej budowy zwana jest Żelazną Damą. Wysoka na 324 metry jest bez wątpienia symbolem Francji. Fakultatywnie dla zainteresowanych: wejście na 2 piętro lub wjazd na szczyt wieży (płatne na miejscu). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Luwr (Louvre) jednego z największych muzeów na świecie ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej wśród której znajduje się obraz Leonarda da Vinci, słynna i tajemnicza Mona Liza. Następnie udamy się w kierunku największego placu w Paryżu. Plac Zgody (Place de la Concorde) był miejscem wielu historycznych wydarzeń, to tutaj rewolucjoniści francuscy dokonali egzekucji  króla Ludwika XIV. Jest on początkiem najbardziej reprezentacyjnej alei w Paryżu Pól Elizejskich (Les Champs Élysées). Łuk Triumfalny (Arc De Triomphe) zbudowany na polecenie Napoleona jako symbol triumfu Francji. Następnie rejs statkiem po Sekwanie podczas którego będzie można podziwiać wyjątkową panoramę Paryża. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski. 

 

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm)

4 noclegi w hotelu *** w centrum miasta,

4 śniadania kontynentalne,

transfer lotnisko-hotel-lotnisko,

opieka pilota,

ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu,

- obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny-10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy-10 zł 


Cena nie zawiera:

-  kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne, komunikacja miejska i podmiejska, podatek miejski) - 130 euro, 

- dopłaty do bagażu (opcjonalnie),

- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie)

- fakultatywnych opłat (wjazd na szczyt Wieży  Eiffla – ok. 26 euro, wieczorny spektakl w Moulin Rouge z szampanem – ok. 500 zł)


Dostępne terminy