Evviva l’arte! Tropem francuskiej sztuki.Symbol oferty: PARYZ-WERSAL PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Francja
Rodzaj wycieczki Brak informacji
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Eviva l'arte! Tropem francuskiej sztuki.

Paryż, Wersal


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Paryża. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Wersalu miasteczka położonego w odległości 20 km od centrum Paryża. Zwiedzanie barokowego pałacu, który w czasach swojej największej świetności był główną rezydencją królów Francji oraz bajkowego ogrodu urządzonego w stylu francuskim. Powrót do centrum Paryża. W programie: Wyspa la Cité (Île de la Cité), katedra Notre Dame jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Europie (poważnie zniszczona przez pożar w 2019 roku), Święta Kaplica (Sainte Chapelle), Pałac Sprawiedliwości (Conciergerie)  (z zewnątrz), gdzie swoje ostatnie dni przed śmiercią spędziła Maria Antonina, Hôtel de Ville – ratusz Paryża oraz Centrum Pompidou (Centre Pompidou)  (z zewnątrz) ekstrawagancka budowla przypominająca skrzyżowanie łodzi podwodnej z rafinerią. Obiadokolacja. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, której sercem jest Sorbona jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych uczelni na świecie. Ogród Luksemburski z przylegającym do niego Pałacem, to rozległy XVII wieczny park miejski będący idealnym miejsce na odpoczynek. Powrót do hotelu. Nocleg. 

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Luwr (Louvre) jednego z największych muzeów na świecie ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki europejskiej wśród której znajduje się obraz Leonarda da Vinci - słynna i tajemnicza Mona Liza. Następnie Ogrody Tuileries (Jardins des Tuileries) łączące Muzeum Luwr z paryskim Placem Zgody (Place de la Concorde), który jest początkiem najbardziej reprezentacyjnej alei w Paryżu - Pól Elizejskich (les Champs Élysées), Łuk Triumfalny (Arc de triomphe) zbudowany na polecenie Napoleona jako symbol triumfu Francji. Obiadokolacja. Spacer w kierunku najbardziej rozpoznawalnej budowli na świecie Wieży Eiffla (Tour Eiffel). Następnie „Paryż nocą” – rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Wykwaterowanie. Zdeponowanie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie malowniczej dzielnicy Montmartre położonej na wzgórzu o tej samej nazwie gdzie żyła i tworzyła artystyczna bohema. Na szczycie wzgórza wznosi się biała świątynia Bazylika Najświętszego Serca (Basilique du Sacré Coeur) skąd rozciąga się niesamowity widok na Paryż, następnie Place du Tertre- malownicze miejsce artystów, Plac Pigalle i kabaret Moulin Rouge (z zewnątrz). Odbiór bagaży. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 45x36x20 cm),

- 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 3 śniadania kontynentalne
,

- transfer lotnisko-hotel-lotnisko,


opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, komunikacja miejska,opłaty lokalne) 180 EUR

- dopłaty do bagażu (opcjonalne)

dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie) 


Dostępne terminy