Klimaty ToskaniiSymbol oferty: KLIMATY TOSKANII PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Klimaty Toskanii                                               7 dni           KOMFORT

Florencja, Cinque Terre, Piza, San Gimignano, Siena, Wyspa Elba,  Werona, Sirmione

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1(str.41). Przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 1000 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Florencji. Zwiedzanie Florencji -  kościół Santa Croce, katedra NMP Kwietnej, Baptysterium, Wieża Giotta , Plac Signorii z galerią rzeźb, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 280 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre -  miasteczek położonych na skałach, a na pobliskich tarasach rosną drzewa oliwkowe i winorośle. Park narodowy to przede wszystkim zatoki, plaże, skały, groty i morskie urwiska. Pomiędzy miasteczkami będziemy  przemieszczać się koleją.  Zwiedzamy trzy miasteczka. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie Pola Cudów - Krzywa Wieża, Baptysterium, katedra. Obiadokolacja z degustacją wina*. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 250 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do San Gimignano zwanego  średniowiecznym Manhattanem,można tam zobaczyć jedne z najpiękniejszych pejzaży w Toskanii. Spacer po mieście - Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo, Pallazzo dei Popolo. Przejazd do Sieny - zwiedzanie: Piazza del Campo, Palazzo Publico, Torre del Mangia, katedra, kościół Dominikanów. Powrót do hotelu przez region Chianti z winnicami i miastami na wzgórzach . Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień – śniadanie. Przejazd do Piombino. Przeprawa promowa na wyspę Elba do Portoferairo. Pobyt na wyspie, w czasie którego będzie można podziwiać malownicze zakątki i pejzaże wyspy.Wizyta w Villa dei  Mulini – rezydencji Napoleona na wygnaniu. Przeprawa promowa do Piombino. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.  

6 dzień - śniadanie. Przyjazd do Werony - zwiedzanie -  rzymska Arena, Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, dom Julii, katedra. Możliwość indywidualnego wyjazdu na wieżę Torre dei Lamberti, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto. Przejazd do Sirmione nad jeziorem Garda, gdzie znajduje się bajkowy zamek Rocca Scaglieri. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Włoch, Austrii, Czech i Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 20.00. (ok. 1000 km)

Cena zawiera:

6 noclegów w hotelach*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 6 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, komunikację miejską, opłaty drogowe i wjazdy do miast, inne opłaty lokalne, obligatoryjnych przewodników miejskich, bilet na pociąg do Cinque Terre, prom na Elbę, zestaw tour guide.


Dostępne terminy