Kraje BeneluxuSymbol oferty: BENELUX PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Luksemburg, Belgia, Holandia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 6 dni

Kraje Beneluxu 6 dni

Luksemburg, Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Brugia, Rotterdam, Haga, Amsterdam oraz Kinderdijk, Keukenhof, Gouda, Delft, Waterloo.

 

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości  wg trasy nr 6. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Zakwaterowanie w hotelu w Niemczech. Nocleg. (ok. 1100 km)

2 dzień - wczesne śniadanie.  Przejazd do Luksemburga - zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy, Katedra Notre Dame, fragmenty fortyfikacji i cytadeli. Przejazd do Brukseli, objazd miasta autokarem m.in. Dzielnica Królewska, Mini Europa oraz zwiedzanie: Grand Place, Ratusz, Domy Cechowe, Pałac Królewski, Katedra św. Mikołaja, Manneken Pis. Obiadokolacja*. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (ok. 410 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Antwerpii – zwiedzanie miasta Rubensa (Wielki Plac, Fontanna Brabo, Domy Cechowe, Ratusz, Katedra Notre-Dame, Dom Rubensa, Kościół św. Jakuba). Przejazd do Brugii, zwiedzanie: Bazylika Najświętszej Krwi Chrystusowej, Pałac Sprawiedliwości, Markt Hale i Dzwonnica z XII-XV w., Kościół Notre Dame. Rejs łodzią po kanałach miasta. Obiadokolacja*. Przejazd do Gandawy  - spacer po starówce. Powrót do hotelu. Nocleg.

(ok. 260 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Kinderdijk (spacer po „wsi wiatraków”) oraz do Rotterdamu (wyjazd na Euromaszt - panorama miasta, objazd po nowoczesnym centrum. Przejazd i spacer po Delft- słynnym środku produkcji porcelany. Zwiedzanie Hagi: Binnehof, Pałac Królewski, Grote Kerk, Madurodam - Holandia w miniaturze. Obiadokolacja*. Krótki pobyt nad Morzem Północnym. Przejazd do hotelu. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień- śniadanie. Przejazd do miejscowości Enkhuizen. Zwiedzanie muzeum na wolnym powietrzu - skansen na ziemiach wydartych morzu. Wzdłuż wąskich uliczek znajdują się małe domki rybaków, wędzarnie, przystanie z łodziami, w obejściach krzątają się kobiety w strojach z przełomu XIX i XX w. Następnie wyjazd do Keukenhof, wizyta na wiosennej wystawie kwiatów. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg.(ok. 250 km)

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Amsterdamu z krótkim postojem w wytwórni sera i sabotów . Zwiedzanie Amsterdamu: Rijksmuseum i Muzeum van Gogha, Szlifiernia Diamentów (możliwość zakupów), wizyta z degustacją w Browarze Heineken,  jednogodzinny rejs tramwajem wodnym po kanałach Amsterdamu, spacer po starym centrum (m.in. Targ Kwiatowy, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy, Nieuwmarkt, Dzielnica Czerwonych Świateł). Obiadokolacja*. Wieczorem wyjazd z Holandii. Nocna podróż przez Niemcy. (ok. 200 km)

7 dzień - przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 15.00 (ok. 1100 km)

 

 

Cena zawiera:

5 noclegów, w tym: 1 nocleg w hotelu**/*** w Niemczech i 4) noclegi w hotelach**/*** w Belgii i Holandii (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań (częściowo bufet), komfortowy autokar, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu 


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 130 EUR na bilety wstępu, zestaw tour guide i rejsy. 

Dostępne terminy