Kresy wschodnieSymbol oferty: LWOW-TARNOPOL-CHOCIM PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Ukraina
Rodzaj wycieczki pobyt wypoczynkowy,oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Lwów - kresy wschodnie

Lwów, Olesko, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż, Tarnopol, Kamieniec Podolski, Chocim, Stanisławów


1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Przyjazd do Lwowa w godzinach popołudniowych. Pobyt na Kopcu Unii Lubelskiej – skąd można podziwiać panoramę Lwowa. Spacer po Starym Mieście - Rynek, Ratusz, katedra Ormiańska, cerkiew św. Jura, kaplica Boimów, katedra Wniebowzięcia NMP. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Oleska - zwiedzanie rezydencji Sobieskich. Przejazd do Poczajowa - zwiedzanie Poczajowskiej Ławry - jednego z najpiękniejszych zabytków na ziemi ukraińskiej. Pobyt w Krzemieńcu - zwiedzanie domu, w którym mieszkał Juliusz Słowacki. Przejazd przez Zbaraż do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Tarnopola - kościół Dominikanów, cerkiew Narodzenia Pańskiego z płaczącą ikoną. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zwiedzanie miasta - ratusz, katedra łacińska, kościół Dominikanów, synagoga, twierdza kamieniecka. Zakwaterowanie. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Chocimia, po drodze pobyt na skalnym cyplu u zbiegu Dniestru i Zbrucza, gdzie leżą Okopy Św. Trójcy. Przyjazd do Chocimia - zwiedzanie jednej z największych w tej części Europy, strategicznych twierdz. Przyjazd do Stanisławowa - zwiedzanie barokowej kolegiaty, kościoła ormiańskiego obecnie cerkwi prawosławnej. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich. Powrót do Krakowa ok. godz. 22.00.

Cena zawiera:

4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-os. z łazienkami),

4 śniadania, 

transport autokarem,

opiekę pilota,

ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 25 EUR na bilety wstępu,

obligatoryjnego przewodnika,

zestaw tour guide i inne opłaty lokalne.


Dostępne terminy