Malta objazdowa 4 dniSymbol oferty: MALTA OBJAZDOWA 4 DNI PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Malta - wyspa słońca                             4 dni

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę.  Wycieczka na Wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo: Dwejra Point, Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącego po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

2 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto” -katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez. Przejście do Rabatu - zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs z przepięknym  widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. Zwiedzanie wioski rzemiosła Ta’Quali- możliwość zakupów. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

3 dzień - śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę– Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. Następnie krótki postój na wyspie Comino w  Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny) około 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

4 dzień - śniadanie. Wycieczka do tzw. „Trzech Miast” (Three Cities): Vittoriosy, Caspicuy i Senglei – wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich.  Spacer po  Vittoriosie , wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Przejazd tramwajem wodnym przez Grand Harbour do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty - Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, katedra św. Pawła( z zewnątrz). Spacer po Upper Barracca Garden - najpiękniejszym parku miasta. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot samolotu do Krakowa.

 

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x20x25cm), 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 3 śniadania,  3 obiadokolacje, 3 transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu), opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagażu oraz pokoju 1-osobowegoNależy zaopatrzyć się w ok. 100-120 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników, transfer lotnisko-hotel-lotnisko.


Dostępne terminy