Malta objazdowa 5 dniSymbol oferty: MALTA OBJAZDOWA 5 DNI PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Malta - wyspa słońca

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Wycieczka na Wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżnia-jącą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo: Dwejra Point, Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącego po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

3 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto” -katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez, kościół św. Benedykta (z zewnątrz). Przejazd do Rabatu - zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs z przepięknym  widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. Zwiedzanie wioski rzemiosła Ta’Quali- możliwość zakupów. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

4 dzień - śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę– Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. Następnie krótki postój na wyspie Comino w  Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny) około 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

5 dzień – śniadanie. Przejazd  do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty - Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, katedra św. Pawła( z zewnątrz). Spacer po Upper Barracca Garden - najpiękniejszym parku miasta. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot samolotu do Krakowa.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

GODZINY WYLOTÓW ( czas lotu ca 2:40 h)

Wylot lotnisko Kraków-Balice: godz. 10:05 przylot Malta godz. 12:45

Wylot z Malty godz. 20:20, przylot do Krakowa godz. 23.00

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg( wymiary 40x20x25 cm), 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 4 śniadań bufet, 4 obiadokolacje, transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

 


Cena nie zawiera:

Dopłata do pokoju 1-osob.: 180 zł

Doplata za bagaż podręczny (56x40x23cm) z pierwszeństwem wejścia na pokład: 60 zł

Doplata za bagaż podręczny (56x40x23cm) do odprawy: 100 zł

Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 100 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.


Dostępne terminy