Malta – wyspa SłońcaSymbol oferty: VALETTA-BUGIBBA-VICTORIA-MOSTA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

Malta - wyspa Słońca

Valetta, Bugibba, Victoria, Mdina


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu położonego w nadmorskiej miejscowości Bugibba. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do stolicy Malty, Valletty wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta: Pałac Wielkiego Mistrza – dawna siedziba jednego z najpotężniejszych europejskich  zakonów  (dziedziniec zewnętrzny),  Konkatedra Św. Jana a w niej obraz „Ścięcie św. Jana Chrzciciela” jedno z najbardziej udanych dzieł Caravaggia. Spacer w kierunku murów obronnych, Fort St. Elmo, następnie Ogrody Lower Barrakka Gardens oraz Upper Barrakka Gardens, idealne miejsce gdzie można odpocząć w najpiękniejszych parkach miasta. Kontynuowanie zwiedzania:  Zajazd Kastyliski, który pełnił funkcje kwater rycerzy zakonnych, obecnie jest siedzibą premiera Malty oraz barokowy Kościół Św. Pawła Rozbitka. Spacer wzdłuż nabrzeża skąd widoczna jest niezamieszkana Wyspa Świętego Pawła. Przejazd do tzw. „Trzech Miast”: Vittoriosy, Cospicuy i Senglei - wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich. Spacer wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka na Wyspę Gozo - drugą co wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Po przypłynięciu do Portu Mgarr na Wyspie Gozo przejazd do stolicy Gozo – Victorii, nad którą góruje Cytadela.  Spacer po mieście Victoria. Przejazd do San Lawrenz. Podziwanie Fungus Rock, Inland sea i Blue hole. Przejazd do Xlendi. Podziwanie klifów i spacer po miasteczku w zatoce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd do środkowej część Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto”: Katedra Św. Piotra i Pawła, Pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez (z zewnątrz). Przejście do Rabatu, zwiedzanie miasta w którym miał przebywać Św. Paweł. Całodzienna wycieczka po Malcie. Przejazd do miasta Mosta położonego niemal w samym centrum wyspy, jego główna atrakcją jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z jedną z najpotężniejszych kopuł w Europie. Przejazd do południowej części wyspy do miasteczka rybackiego Marsaxlokk słynącego z zatoczki pełnej tradycyjnych, kolorowych łodzi maltańskich luzzu. Czas wolny, możliwość degustacji miejscowych ryb i lokalnych przysmaków. Przejazd do Blue Grotto – Błękitnej Groty, dla chętnych możliwość popłynięcia łodzią pod łuk skalny (przy sprzyjających warunkach pogodowych). Następnie zobaczymy słynne klify Dingli z przepięknym widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Filfla. Na zakończenie dnia odwiedzimy Ogrody Świętego Antoniego z bujną egzotyczną roślinnością. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Wycieczka fakultatywna na wyspę Comino. Przejazd do Marfy i wypłynięcie motorówką na Błękitną Lagunę Comino. Czas na spacer po wyspie i plażowanie. Powrót do hotelu w godzinach po południowych. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Obiadkolacja. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Obiadkolacja. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Transfer na lotnisko. Odprawa. Wylot do Polski.

Cena zawiera:

- przelot samolotem,

- opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg musi zmieścić się pod siedzeniem (wymiary 40x20x25 cm),

- 7 noclegów w hotelu *** (pokoje 2-osob. z łazienkami),

- 7 śniadania,

- 7 obiadokolacje,

- przejazd autokarem lub busem (4 i 5 dzień),

- opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu),

- opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


Cena nie zawiera:

- Dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagażu oraz pokoju 1-osobowego,

- należy zaopatrzyć się w ok. 100-140 EUR na bilety wstępu, lokalnych (obligatoryjnych) przewodników, rejs (3 dzień), bilety komunkacji miejskiej, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz podatek ekologiczny.


Dostępne terminy