Malta – wyspa SłońcaSymbol oferty: VALETTA-BUGIBBA-VICTORIA-MOSTA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

MALTA - WYSPA SŁOŃCA

Valetta, Bugibba, Victoria, Mdina


DZIEŃ 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot na Maltę. Przejazd do stolicy Malty, Valetty wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta: Pałac Wielkiego Mistrza – dawna siedziba jednego z najpotężniejszych europejskich  zakonów  (dziedziniec zewnętrzny), Konkatedra Św. Jana a w niej obraz „Ścięcie św. Jana Chrzciciela” jedno z najbardziej udanych dzieł Caravaggia. Spacer w kierunku murów obronnych, Fort St. Elmo, następnie Upper Barrracca Garden, idealne miejsce gdzie można odpocząć w najpiękniejszym parku miasta. Kontynuowanie zwiedzania:  Zajazd Kastyliski, który pełnił funkcje kwater rycerzy zakonnych, obecnie jest siedzibą premiera Malty oraz barokowy Kościół Św. Pawła Rozbitka. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na Wyspę Gozo - drugą co wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Po przypłynięciu do Portu Mgarr na Wyspie Gozo przejazd do wyjątkowego kościoła Ta’ Pinu słynącego z cudów oraz licznych pielgrzymek. Zobaczymy również figurę Jezusa usytuowaną na jednym ze wzgórz. Przejazd do stolicy Gozo – Victorii, nad którą góruje Cytadela.  Spacer po mieście Victoria. Powrót na statek i przepłynięcie na malowniczą Wyspę Comino do jednej z najpiękniejszych zatok na wyspie Błękitnej Laguny słynącej z turkusowo-zielonej wody. Możliwość kąpieli lub spacer po wyspie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Malcie. Przejazd do miasta Mosta położonego niemal w samym centrum wyspy, jego główna atrakcją jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z jedną z najpotężniejszych kopuł w Europie. Przejazd do południowej części wyspy do miasteczka rybackiego Marsaxlokk słynącego z zatoczki pełnej tradycyjnych, kolorowych łodzi maltańskich Luzzu. Czas wolny, możliwość degustacji miejscowych ryb i lokalnych przysmaków. Przejazd do Blue Grotto – Błękitnej Groty, dla chętnych możliwość popłynięcia łodzią pod łuk skalny (przy sprzyjających warunkach pogodowych). Następnie zobaczymy słynne klify Dingli z przepięknym widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. Na zakończenie dnia odwiedzimy Ogrody Świętego Antoniego z bujną egzotyczną roślinnością. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do środkowej część Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto”: Katedra Św. Piotra i Pawła, Pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez (z zewnątrz). Przejście do Rabatu, zwiedzanie miasta w którym miał przebywać Św. Paweł.  Przejazd do tzw. „Trzech Miast”: Vittoriosy, Caspicuy i Senglei - wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich. Spacer wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Krakowa.

Cena zawiera:

- przelot samolotem,

- opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg musi zmieścić się pod siedzeniem (wymiary 40x20x25 cm),

- 7 noclegów w hotelu *** (pokoje 2-osob. z łazienkami),

- 7 śniadania,

- 7 obiadokolacje,

- przejazd autokarem lub busem (4 i 5 dzień),

- opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu),

- opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


Cena nie zawiera:

- Dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagażu oraz pokoju 1-osobowego,

- należy zaopatrzyć się w ok. 100-140 EUR na bilety wstępu, lokalnych (obligatoryjnych) przewodników, rejs (3 dzień), bilety komunkacji miejskiej, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz podatek ekologiczny.


Dostępne terminy