Malta wyspa słońca 5 dniSymbol oferty: MALTA WYSPA SLONCA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

MALTA,  WYSPA SŁOŃCA    5 DNI


1 dzień 

Spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu położonego w nadmorskiej miejscowości Bugibba. Zakwaterowanie. Spacer wzdłuż nabrzeża skąd widoczna jest niezamieszkana Wyspa Świętego Pawła. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień  

Śniadanie. Przejazd do stolicy Malty, Valletty wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta: Pałac Wielkiego Mistrza – dawna siedziba jednego z najpotężniejszych europejskich  zakonów  (dziedziniec zewnętrzny),  Konkatedra Św. Jana a w niej obraz „Ścięcie św. Jana Chrzciciela” jedno z najbardziej udanych dzieł Caravaggia. Spacer w kierunku murów obronnych, Fort St. Elmo, następnie Ogrody Lower Barrakka Gardens oraz Upper Barrakka Gardens, idealne miejsce gdzie można odpocząć w najpiękniejszych parkach miasta. Kontynuowanie zwiedzania:  Zajazd Kastyliski, który pełnił funkcje kwater rycerzy zakonnych, obecnie jest siedzibą premiera Malty oraz barokowy Kościół Św. Pawła Rozbitka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na Wyspę Gozo - drugą co wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Po przypłynięciu do Portu Mgarr na Wyspie Gozo przejazd do wyjątkowego kościoła Ta’ Pinu słynącego z cudów oraz licznych pielgrzymek. Zobaczymy również figurę Jezusa usytuowaną na jednym ze wzgórz. Przejazd do stolicy Gozo – Victorii, nad którą góruje Cytadela.  Spacer po mieście Victoria. Powrót na statek i przepłynięcie na malowniczą Wyspę Comino do jednej z najpiękniejszych zatok na wyspie Błękitnej Laguny słynącej z turkusowo-zielonej wody. Możliwość kąpieli lub spacer po wyspie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po Malcie. Przejazd do miasta Mosta położonego niemal w samym centrum wyspy, jego główna atrakcją jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z jedną z najpotężniejszych kopuł w Europie. Przejazd do południowej części wyspy do miasteczka rybackiego Marsaxlokk słynącego z zatoczki pełnej tradycyjnych, kolorowych łodzi maltańskich luzzu. Czas wolny, możliwość degustacji miejscowych ryb i lokalnych przysmaków. Przejazd do Blue Grotto – Błękitnej Groty, dla chętnych możliwość popłynięcia łodzią pod łuk skalny (przy sprzyjających warunkach pogodowych). Następnie zobaczymy słynne klify Dingli z przepięknym widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Filfla. Na zakończenie dnia odwiedzimy Ogrody Świętego Antoniego z bujną egzotyczną roślinnością. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do środkowej część Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto”: Katedra Św. Piotra i Pawła, Pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez (z zewnątrz). Przejście do Rabatu, zwiedzanie miasta w którym miał przebywać Św. Paweł.  Przejazd do tzw. „Trzech Miast”: Vittoriosy, Caspicuy i Senglei - wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich. Spacer wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Transfer na lotnisko. Odprawa. Wylot do Krakowa.


 

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg musi zmieścić się pod siedzeniem (wymiary 40x20x25cm), 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 3 śniadania,  3 obiadokolacje, przejazd autokarem lub busem (4 i 5 dzień), opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu), opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagażu oraz pokoju 1-osobowegoNależy zaopatrzyć się w ok. 100-120 EUR na bilety wstępu, lokalnych (obligatoryjnych) przewodników, rejs (3 dzień), bilety komunkacji miejskiej, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz podatek ekologiczny.


Dostępne terminy