Malta wyspa słońca 8 dniSymbol oferty: MALTA WYSPA SLONCA 8 DNI PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Malta
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Malta - wyspa słońca                                                                  8 dni

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie.  Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Wycieczka na Wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżniającą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo: Dwejra Point, Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącego po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

3 dzień - śniadanie. Wycieczka do tzw. „Trzech Miast” (Three Cities): Vittoriosy, Caspicuy i Senglei – wzniesionych przez Kawalerów Maltańskich.  Spacer po  Vittoriosie , wąskimi i tajemniczymi uliczkami w cieniu historycznych pałaców i kościołów. Przejazd tramwajem wodnym przez Grand Harbour do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty - Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego. Spacer po Upper Barracca Garden - najpiękniejszym parku miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

4 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto” - katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez . Rabat - zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs z przepięknym  widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

5 dzień- śniadanie. Czas wolny przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę – Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. Następnie krótki postój na wyspie Comino w  Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny) około 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

7 dzień - śniadanie. Czas przeznaczony na odpoczynek i relaks. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot samolotu do Krakowa.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg o wymarach 40x25x20cm, 7 noclegów na Malcie w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 7 śniadań,      6 obiadokolacji, transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat bagażu oraz do pokoju 1-osobowego Należy zaopatrzyć się w ok. 100 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników, opłaty lokalne.


Dostępne terminy