Malta objazdowaSymbol oferty: 130/18169/854/854
Lokalizacja Malta Wycieczka objazdowa
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

[Program imprezy]Malta - wyspa słońca

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu . Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Wycieczka na Wyspę Gozo – drugą co do wielkości wyspę Archipelagu Maltańskiego, wyróżnia-jącą się obfitością zieleni, nadzwyczajnym spokojem, ciszą i brakiem pośpiechu w życiu codziennym. Uważa się, że to właśnie na Gozo spędził aż 7 lat Odyseusz, którego fale wyrzuciły na brzeg prosto w ramiona uwodzicielskiej nimfy Kalipso. Przejazd na prom (przeprawa trwa około 20 minut). Wycieczka po Gozo: Dwejra Point, Fungus Rock (Skały Grzyba) oraz Inland Sea (Wewnętrznego Morza). Następnie zwiedzanie wyjątkowego kościoła Ta’Pinu, będącego po dzień dzisiejszy celem licznych pielgrzymek, kilka razy odwiedzany przez Papieża Jana Pawła II. Ostatnim punktem w programie wycieczki będzie jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie – taras widokowy Belvedere w Qala, skąd otwiera się panorama na Maltę oraz Comino. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 60 km)

3 dzień - śniadanie. Całodzienna wycieczka do środkowej części Malty. Zwiedzanie Mdiny, znanej także jako „ciche miasto” -katedra św. Piotra i Pawła, pałac Wielkiego Mistrza Vilheny, Casa Inguanez, kościół św. Benedykta (z zewnątrz). Przejazd do Rabatu - zwiedzanie miasta w którym w 60 roku n.e. miał przebywać św. Paweł. Przejazd na południowy zachód wyspy do Dingli Cliffs z przepięknym widokiem na otwarte morze i małą wysepkę Fifla. Zwiedzanie wioski rzemiosła Ta’Quali- możliwość zakupów. W drodze powrotnej zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Moście z trzecią co do wielkości kopułą w Europie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok.80 km)

4 dzień - śniadanie. Całodzienny rejs dookoła Malty w czasie którego można podziwiać stolicę Vallettę , wejście do Grand Harbour (Wielki Port), zatoki Marsascala i Świętego Tomasza (St Thomas), Błękitną Grotę– Blue Grotto , klify Dingli , zatokę Anchor Bay. Następnie krótki postój na wyspie Comino w Blue Lagoon (Niebieskiej Laguny) około 2 godzinna przerwa na kąpiel, odpoczynek. Rejs powrotny do Grand Harbour. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 45 km).

5 dzień – śniadanie. Przejazd do La Valletty. Zwiedzanie stolicy Malty - Valletta: katedra św. Jana Chrzciciela, pałac Wielkiego Mistrza Zakonu Maltańskiego, katedra św. Pawła( z zewnątrz). Spacer po Upper Barracca Garden - najpiękniejszym parku miasta. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot samolotu do Krakowa.

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg/ wymiary 55 x 40 x20 cm/, 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 4 śniadań bufet, 4 obiadokolacje, transfery w czasie pobytu na Malcie zgodnie z programem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

GODZINY WYLOTÓW ( czas lotu ca 2:40 h)
Wyloty lotnisko Kraków-Balice: godz. 10:05
Wyloty z Malty godz. 20:20
[Opłaty dodatkowe]Dopłata do pokoju 1-osob.: 180 zł
Podatek na TFG: 10 zł

Należy zaopatrzyć się w ok. 100 EUR na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników.

Dopłata za bagaż zgodnie z cennikiem przewoźnika/info na www.soltur.pl/

Atrakcje

Dostępne terminy

od 2019-02-04 do 2019-02-08 Cena: 2480 PLN/os
od 2019-03-25 do 2019-03-29 Cena: 2480 PLN/os

Wyposażenie

Świadczenia

przelotsamolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg ( wymiary 50x40x20cm), 4 noclegów w hotelu *** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), 4 śniadania i 4 obiadokolacje, komfortowy autokar lub bus, opiekę polskiego pilota, transfery autokarem lub busem na wycieczki w czasie pobytu, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 100 € na bilety wstępu i obligatoryjnych przewodników, opłaty lokalne.