Niezbadana Czarnogóra i rafting kanionem TarySymbol oferty: KOTOR-ULCINJ-BUDVA PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Czarnogóra
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

Niezbadana Czarnogóra i rafting kanionem Tary

Kotor, Budva, Ulcinj, Šćepan Polje


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Podgoricy.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd po Boce Kotorskiej. Zwiedzanie Herceg Novi: twierdze Herceg Novi (Španjola, Kanli kula, Forte Mare), Starówka i Plac Bellavista. Odpoczynek przy promenadzie. Przejazd do miejscowości Risan, małej miejscowości, które niegdyś był największym miastem cestarstwa rzymskiego nad boką Kotorską. Zwiedzanie pozostałości Willi Hypnosa z najpiękniejszą rzymską mozaiką na świecie. Wyjazd z Risan do Perast - uważane za jedno z najpiękniejszych miast na boce Kotorskiej. Spacer po Starówce: pałac Bujović i Brajković-Martinović (z zewnątrz). Wyspa Gospa od Škrpjela z najpiękniejszą barokową świątynią w całej Czarnogórze. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie starówki Kotoru: katedra św. Tryfona, twierdza św. Jana, spacer wzdłuż murów obronnych, Pałac Książęcy (z zewnątrz) i Plac Broni. Czas wolny na posiłek i indywiudalny spacer po mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Budvy i Ulcinj. Spacer po Budvie: Twierdza Mogren, kościół św. Jana, Cytadela i mury obronne,. Przejazd do Ulcinj i zwiedzanie: twierdzy i solnisk.

5 dzień - śniadanie. Wycieczka fakultatywna - Rafting wzdłuż kanionu Tary. Wyjazd z Kotoru. śniadanie przed raftingiem w Šćepan Polje. 3-godzinny rafting po rzece Tara. Powrót do bazy. Powrót do Kotoru trasami widokowymi. Powrót do hotelu. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Transfer na lotnisko. Odprawa. Powrót do Polski.

Cena zawiera:

- przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- komfortowy bus na czas realizacji programu,

- 7 noclegów w hotelu (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 7 śniadań,


- opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł,

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty lokalne) 70EUR,

- dopłaty do bagażu (opcjonalne),


- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie).


Dostępne terminy