Nordkapp z LofotamiSymbol oferty: NORDKAPP Z LOFOTAMI PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Dania, Norwegia, Szwecja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 12 dni

Nordkapp z Lofotami                                                      13 dni

Ystad, Oslo, Lillehammer, Trondheim, Bodø, Lofoty, Narvik, Finmark, Alta, Przylądek Północny, Honningsvag, Droga Reniferów, Rovaniemi, Helsinki, Sztokholm

1 dzień - Odjazd autokaru z Krakowa o godz. 8:00. Pozostałe miejscowości wg  trasy nr 8 . Przejazd przez terytorium Polski do Świnoujścia. Ok. 21:00 zaokrętowanie na prom. Nocny rejs do Ystad (kabiny 4-os. wewnętrzne). Obiadokolacja na promie*. (ok. 800 km)

2 dzień - śniadanie na promie. Przejazd wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku Oslo. Zwiedzanie Oslo z przewodnikiem: Pałac Królewski, Parlament, Katedra, Park Vigelanda. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 630 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem na północ w kierunku Trondheim. W drodze postój w Lillehammer - mieście Zimowych Igrzysk Olimpijskich - spacer. Przejazd malowniczą doliną Gudbrandsdal do miasta Dombas i dalej przecinając masyw górski Dovre, dojeżdżamy do Trondheim. Spacer po Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 550 km)

4 dzień - śniadanie. Dalsza podróż na północ, przejazd wzdłuż Trondheimfiordu, malowniczego jeziora Snasa. Przejazd przez miejscowość Grong, podróż wzdłuż doliny rzeki Namsen. Przekroczenie Koła Podbiegunowego. Kontynuacja podróży do Bodo, drugiego co do wielkości miasta położonego w północnej Norwegii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 720 km)

5 dzień - śniadanie. Rejs promem z Bodo do Moskenes, najdalej na południe wysuniętego punktu Lofotów. Tutaj będą mieli Państwo okazje zobaczyć „ścianę lofocką”. Kontynuacja podróży przez Lofoty, przejazd przez malownicze wioski rybackie. Spacer po stolicy Lofotów - Svolvaer. Kontynuacja podróży wzdłuż fiordu Gelles. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 300 km)

6 dzień - śniadanie. Spacer po Narwiku. Kontynuacja podróży wzdłuż wybrzeża Atlantyku do prowincji Finnmark, najdalej na północ wysuniętej część Norwegii, krainy tundry, reniferów i Lapończyków. Przejazd do miejscowości Alta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 530 km)

7 dzień - śniadanie. Zwiedzanie muzeum rytów skalnych sprzed kilku tysięcy lat (lista UNESCO). Kontynuacja podróży na północ, wzdłuż brzegu Porsangerfiord do Kafjord i na wyspę Mageroy. Po drodze postój na zakup pamiątek. Przejazd na Nordkapp (uznawany zwyczajowo za północny kraniec Europy) - pobyt w Ośrodku na Przylądku Północnym z restauracjami, sklepem, salą kinową i platformą widokową. Fakultatywnie „Ptasie Safarii”(ok.700NOK). Uwaga, w tym dniu nie ma noclegu!

8 dzień – ok. godz. 2 w nocy, powrót do Honningsvag, przejazd tunelem do Kafjord, wzdłuż Porsanger Fiord i słynną Drogą Reniferów. Przekroczenie granicy norwesko-fińskiej. Kierujemy się na południe, do miejscowości Munio. Spacer po okolicy, ok. 13.00 lokalny lunch. Zwiedzanie farmy psów husky. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 750 km)

9 dzień - śniadanie. Podróżując przez fińską Laponię dojeżdżamy do Rovaniemi, odwiedzając po drodze położoną na Kole Podbiegunowym wioskę Świętego Mikołaja. Przejazd wzdłuż brzegów Zatoki Botnickiej do Oulu, spacer po mieście. Dalej podróżując przez Krainę Fińskich Jezior przyjeżdżamy do miejscowości położonej na północ od Helsinek. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 750 km)

10 dzień - śniadanie. Przejazd do Helsinek. Zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków stolicy Finlandii: katedra, Temppeliaukio - kościół wykuty w skale, pomnik Sibeliusa. W godzinach popołudniowych przejazd do Turku, zaokrętowanie na prom (kabiny 4 os. wewnętrzne). Obiadokolacja*. Nocny rejs do Sztokholmu. (ok. 300 km)

11 dzień - śniadanie. Wyokrętowanie z promu. Zwiedzanie Sztokholmu z przewodnikiem: Ratusz, Pałac Królewski ( Kungliga Slottet), Parlament, Stare Miasto, wyspa Djurgarden: Muzeum Statku Waza. Przejazd do Ystad . Ok. godz. 20.00 zaokrętowanie na prom ( kabiny 4 os. wewnętrzne). Obiadokolacja*.  Nocleg. Rejs do Polski. (ok. 400 km)

12 dzień - śniadanie. Wyokrętowanie w Świnoujściu ok. godz. 8:00. Przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 21:00. (ok. 800 km)

 

Cena zawiera:

10 noclegów - 7 w hotelach *** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 noclegi na promach: Świnoujście-Ystad-Świnoujście, Turku-Sztokholm (kabiny 4 os. wewnętrzne z łazienkami), 10 śniadań, bilety na wszystkie pozostałe promy wg programu, opłatę za przejazd tunelem Kafjord - Honningsvag, lunch na farmie, certyfikaty zdobycia Nordkappu, opiekę pilota, komfortowy autokar, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji oraz dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Sugerujemy zaopatrzenie się w minimum 500 NOK, 250 SEK, 70 EUR na bilety wstępu, zestaw tour guide  i obligatoryjnych przewodników miejskich, wycieczki fakultatywne.


Dostępne terminy