Norwegia Kraina FiordówSymbol oferty: NORWEGIA KRAINA FIORDOW PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Dania, Norwegia, Szwecja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

NORWEGIA - Kraina fiordów                                                                                                         8 dni

Lillehamer, Dombas, Droga Trolii, Geirangerfiord, Bergen, Vornigsfoss, Gol, Oslo, Kopenhaga

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz.08:00 Pozostałe miejscowości wg trasy nr 8. Obiadokolacja*. Przejazd do Świnoujścia, ok. 21:00 zaokrętowanie na prom. (kabiny 4 os. wew.). Nocleg. (ok. 800 km)

2 dzień - śniadanie na promie. Przejazd przez terytorium Szwecji do Sarpsborg w Norwegii. Po drodze zatrzymamy się na granicy szwedzko-norweskiej w miejscowości Svinesund, gdzie będą mieli Państwo okazję podziwiać majestatyczny widok pierwszego fiordu na naszej trasie. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie miejscowości Fredrikstad. Przejazd w okolice Lillerhamer. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 660 km)

3 dzień - śniadanie. Krótki postój przy skoczni w Lilehhammer. Przejazd przez miejscowość Dombas w kierunku Geiranger m.in. słynną Drogą Trolli i Drogą Orłów. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 480 km)

4 dzień - śniadanie. Rejs po fiordzie Geiranger, jednym z najpiękniejszych w Norwegii. Podczas rejsu będzie okazja podziwiać przepiękne krajobrazy. Przejazd do Bergen zwanego ”Bramą Fiordów”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in. port, targ rybny, forteca Bergenhus. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok.400 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd z Bergen wzdłuż przepięknego Hardangerfjord do Bruravik i dalej do Brimnes, a następnie przejazd przez przejmujący dreszczem kanion Mabodal do Foslli. Po drodze postój przy najwyższym wodospadzie w Norwegii - Voringsfoss (180 m) i przejazd przez płaskowyż Hardanger do Gol. Wieczorem przyjazd do Oslo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 500 km)

6 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Oslo z przewodnikiem: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, pomnik Christiana IV, gmach parlamentu Storting, Teatr Narodowy, Pałac Królewski Slottet, Muzeum Statku Polarnego "Fram". W godzinach południowych wyjazd z Oslo do Goteborga. Zwiedzanie jednego z najważniejszych portów Szwecji m. In. Ratusz z XVII w., katedra, Gotaplatsen z Posejdonem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 350 km)

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy Danii z przewodnikiem: pomnik Małej Syrenki, bulwar Nyhavn, okrągła wieża Rundetarn, pałac Christianborg i Charlottenborg, rokokowy pałac królewski Amalienborg - siedziba duńskiego parlamentu. Spacer po głównym deptaku miasta Strøget. Przejazd do Ystad. Wieczorem rejs do Polski. Zakwaterowanie na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych. Obiadokolacja.* Nocleg. (ok. 400 km)

8 dzień - Śniadanie. Wyokrętowanie w Świnoujściu o godz. 8:00. Przejazd przez terytorium Polski. Powrót do Krakowa ok. godz. 21:00. (ok. 800 km)

Cena zawiera:

7 noclegów, w tym 5 w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2 os. z łazienkami),2 noclegi na promie w kabinach 4 os. wewnętrznych (prysznic, WC), 7 śniadań,  przeprawy promowe wg programu,  rejs po Geirangenfjord, opiekę pilota, autokar komfortowy, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu. 


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w min. 650 NOK i 200 DKK na bilety wstępu, system tour guide,  obligatoryjnych przewodników i przejazdy komunikacją miejską


Dostępne terminy