Paryż dla koneserów 4 dniSymbol oferty: PARYZ DLA KONESEROW 4 DNI PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Francja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

PARYŻ  DLA  KONESERÓW    4 DNI


1 dzień

Spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Paryża. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.


2 dzień

 śniadanie. Przejazd do Wersalu miasteczka położonego w odległości 20 km od centrum Paryża. Zwiedzanie barokowego pałacu, który w czasach swojej największej świetności był główną rezydencją królów Francji oraz bajkowego ogrodu urządzonego w stylu francuskim. Powrót do centrum Paryża. W programie: Wyspa la Cité (Île de la Cité), katedra Notre Dame jeden z najważniejszych obiektów sakralnych w Europie (poważnie zniszczona przez pożar w 2019 roku), Święta Kaplica (Sainte Chapelle), Pałac Sprawiedliwości (Conciergerie)  (z zewnątrz), gdzie swoje ostatnie dni przed śmiercią spędziła Maria Antonina, Hôtel de Ville – ratusz Paryża oraz Centrum Pompidou (Centre Pompidou)  (z zewnątrz) ekstrawagancka budowla przypominająca skrzyżowanie łodzi podwodnej z rafinerią. Obiadokolacja. Spacer po Dzielnicy Łacińskiej, której sercem jest Sorbona jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych uczelni na świecie. Ogród Luksemburski z przylegającym do niego Pałacem, to rozległy XVII wieczny park miejski będący idealnym miejsce na odpoczynek. Powrót do hotelu. Nocleg. 


3 dzień 

Śniadanie. Zwiedzanie Luwr (Louvre) jednego z największych muzeów na świecie ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki europejskiej wśród której znajduje się obraz Leonarda da Vinci - słynna i tajemnicza Mona Liza. Następnie Ogrody Tuileries (Jardins des Tuileries) łączące Muzeum Luwr z paryskim Placem Zgody (Place de la Concorde), który jest początkiem najbardziej reprezentacyjnej alei w Paryżu - Pól Elizejskich (les Champs Élysées), Łuk Triumfalny (Arc de triomphe) zbudowany na polecenie Napoleona jako symbol triumfu Francji. Obiadokolacja. Spacer w kierunku najbardziej rozpoznawalnej budowli na świecie Wieży Eiffla (Tour Eiffel). Następnie „Paryż nocą” – rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu. Nocleg.


4 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zdeponowanie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie malowniczej dzielnicy Montmartre położonej na wzgórzu o tej samej nazwie gdzie żyła i tworzyła artystyczna bohema. Na szczycie wzgórza wznosi się biała świątynia Bazylika Najświętszego Serca (Basilique du Sacré Coeur) skąd rozciąga się niesamowity widok na Paryż, następnie Place du Tertre- malownicze miejsce artystów, Plac Pigalle i kabaret Moulin Rouge (z zewnątrz). Odbiór bagaży. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.


 

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary (40x25x20cm), 3 noclegi w hotelu***(pokoje 2-os. z łazienkami), 3 śniadania kontynentalne, 3 obiadokolacje w restauracjach typu self-service, opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu), opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagażu, pokoju 1-osobowego oraz napojów do obiadokolacji

Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacja miejską, lokalnych przewodników, taksy klimatyczne oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko.


Dostępne terminy