Perły czarnomorskich Złotych PiaskówSymbol oferty: BURGAS-NESEBYR-SOZOPOL PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Bułgaria
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Perły czarnomorskich Złotych Piasków

Burgas, wyspa św. Anastazji, Nesebyr, Sozopol, Carewo


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie Balicach o godz. 4:00, odprawa i przelot do Burgas. Zakwaterownie w hotelu. Spacer po parku nadmorskim w Burgas. Powrót do hotelu. Nocleg.

2 dzień - śniadanie, zwiedzanie Burgas - Muzeum Archeologicznego z bogatą kolekcją artefaktów pochodzących ze znalezisk archeologicznych z rejonu, dotyczących Starożytnej Tracji, okresu kolonii greckich oraz okresu Imperium Rzymskiego. Przejście do portu miasta - rejs statkiem na wyspę św. Anastazji, tam 2-godzinny pobyt na wyspie, na terenie której znajduje się malowniczy klasztor, muzeum, cerkiewka, restauracja oraz kawiarnia. Powrót do portu i do hotelu, nocleg.

3 dzień - śniadanie w hotelu Przejazd do miejscowości Nesebyr nad Morzem Czarnym - starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNSECO. Czas wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. Wieczorny spacer po Starym Mieście Nesebyr, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi w bułgarskim stylu sakralnym oraz obwarowań. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, przejazd do miejscowości Sozopol – zwiedzanie cerkwi św. Cyryla i Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela, fragmenty murów obronnych, spacer po Starym Mieście, czas wolny. Przejazd do Rezerwatu rzeki Ropotamo, gdzie warunki sprzyjają rozwojowi lilii wodnych - przez chwilę poczujemy się jak w lesie podzwrotnikowym. Rejs łodzią po rzece. Następnie przejazd do miejscowości Carewo - zwiedzanie cerkwi Zaśnięcia Bogurodzicy z pięknymi ikonami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny przeznaczony na wypoczynek i plażowanie. O godzinie 13:00 transfer na lotnisko. Odprawa i odlot do Krakowa. Przylot ok. godz. 17:00

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 4 śniadania, 4 obiadokolacje


- transfer lotnisko-hotel-lotnisko,

opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu). 


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, rejsy, przejazd busem,opłaty lokalne) 50 BGN

- dopłaty do bagażu (opcjonalne)

- dopłaty do obiadokolacji (opcjonalnie)

dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie)


Dostępne terminy