Piastowskim SzlakiemSymbol oferty: PIASTOWSKIM SZLAKIEM PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Polska
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 3 dni

PIASTOWSKIM SZLAKIEM

Kruszwica, Gniezno, Biskupin, Ostrów Lednicki, Wenecja, Poznań                                                                                                                                                                                                              

1 dzień - odjazd z Krakowa o godz. 7.00. Przejazd do Kruszwicy, zwiedzanie Mysiej Wieży z pozostałościami murów obronnych i zamku. Przejazd do Gniezna - pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie: Katedra Gnieźnińska z zabytkowymi drzwiami spiżowymi, Wzgórze Świętojańskie z kościołem Jana Chrzciciela, kościół św. Trójcy. Przejazd do miejsca zakweterowania. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Ostrowa Lednickiego, kolebki państwowości polskiej - siedziby Mieszka I. Zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów. Wizyta w Wielkopolskim Parku Etnograficznym - jednym z największych polskich skansenów (stodoły, spichlerze, wiatraki, kuźnie i chałupy z XVII, XVIII i XIX wieku). Przejazd do Biskupina - spacer po najbardziej znanym w Europie rezerwacie archealogicznym z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji, wizyta w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Przejazd do Poznania. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Poznania: Stary Rynek z Ratuszem, Pałacem Górków, fragmenty murów miejskich, Ostrów Tumski. Powrót do Krakowa ok. godz. 22.00. 

Uwaga: Należy zaopatrzyć się w ok. 65 zł na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnego przewodnika.

2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 2 śniadania, bus lub autokar komfortowy, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.


Cena zawiera:

2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym (pokoje 2,3 os. z łazienkami), 2 śniadania, bus lub autokar komfortowy, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 65 zł. na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obligatoryjnego przewodnika.Dopłaty do 2 obiadokolacji: 85 zł


Dostępne terminy