Porto – smak wina i północnej PortugaliiSymbol oferty: PORTO-BRAGA-GUIMARAES PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Portugalia
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

Porto - smak wina i północnej Portugalii

Porto, Braga, Guimarães


1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Porto.  Transfer do hotelu w Guimarães. Zakwaterowanie. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Rozpoczęcie zwiedzania dawnej stolicy Portugalczyków - Guimarães. Miasto pełne średniowiecznej architektury. W trakcie pobytu w Guimarães zobaczymy: X-wieczny zamek, pałac książąt Bragancy, historyczną fasadę informującą o tym, że to właśnie tutaj narodziła się Portugalia - “Aquiu Nasceu Portugal”. Podziwianie widoków ze wzgórza Penha, na którym zbudowane jest sanktuarium. Przejazd do Bragi często nazywanej portugalskim Rzymem. Zakwaterowanie. Czas wolny na posiłek. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Zwiedzanie miasta. Capela dos Coimbras –  Kaplica została wybudowana w XVI wieku. Manuelińska świątynia wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pałac Raio - późnobarokowy pałac zbudowany dla bogatego kupca João Duarte de Faria według projektu André Soaresa. Castelo do Braga, zamek, a raczej jego pozostałości w postaci 30-metrowej, granitowej wieży. Budowę zamku ukończono w 1373 roku za panowania króla Fernando. Arco da Porta Nova, neoklasycystyczny łuk triumfalny zaprojektowany przez André Soaresa pod koniec XVIII wieku. Inauguracja miała miejsce w 1512 roku. Mieści się on w obrębie średniowiecznych murów obronnych miasta, w jego zachodniej części. Sé de Braga, katedra rzymskokatolicka w Bradze, w Portugalii wybudowana w 1070 roku po zakończeniu rekonkwisty. Czas wolny na posiłek. Przejazd do Porto. Zakwaterowanie. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Porto: Przejazd metrem na Estádio do Dragão - "stadion smoka", na którym rozgrywa swoje mecze słynny klub FC Porto. Możliwe zwiedzanie muzeum i stadionu (czas trwania około 45 min.). Podziwianie najciekawszych miejsc. Wejście na zabytkowy dworzec kolejowy São Bento, który funkcjonuje do dzisiaj. Ściany wewnętrzne dworca pokryte są tradycyjnym "azulejo" czyli cienkimi ceramicznymi płytkami, najczęściej kwadratowym, pokrytym błyszczącym szkliwem. Przejście do Ponte Dom Luís I - wizytówki miasta. Jest to most nazwany na cześć króla Ludwika I. Projektantem mostu był inżynier Teófilo Seyrig, ktorego mistrzem był Gustave Eiffel. Spacer promenadą w Vila Nova de Gaia. Miejscowość słynąca z piwnic, w których dojrzewają wina portowe. Odwiedziny w jednym z punktów enoturystycznych - zwiedzanie piwnic i degustacja komentowana wina portowego (czas trwania ok. 1 godz.). Przejście na drugą stronę rzeki Duoro do dzielnicy Ribeira wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Spacer po mieście. Avenida dos Aliados - aleja aliantów, miejsce hucznych świąt, imprez i fet kibiców FC Porto. Igreja e Torre dos Clérigos jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Porto. Zachwyca nie tylko swoją oryginalną bryłą, architekturą, a dodatkowo z punktu widokowego na jej szczycie rozciąga się wspaniały widok na całe Porto. Wyjście na szczyt wieży. Przejście do biblioteki Lello, która może pochwalić się zarówno silnym powiązaniem z serią filmów Harry'ego Pottera, jak i nietuzinkowym wyglądem. Bowiem to tam mieści się filmowa księgarnia z magicznej serii Harry'ego Pottera napisanej przez J.K.. Rowling - "Esy i Floresy" z ulicy Pokątnej. Kawiarnia Majestic, w której serie swoich powieści pisała J.K Rowling. Pałac Giełdy jest jednym z tych obiektów, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w Porto. Znajdziemy w nim monumentalizm, przepiękne wnętrza, bogatą bibliotekę oraz historię świadczącą o handlowym charakterze miasta. Casa do Infante (z zewnątrz), nazwa budowli nawiązuje do słynnego księcia Henryka Żeglarza, który właśnie w murach tego domu przyszedł na świat. Była to jednocześnie jedyna rezydencja w Porto gdzie zatrzymywali się członkowie rodziny królewskiej. Dziś w środku znajduje się miejskie archiwum oraz niewielkie muzeum w którym dowiemy się więcej o historii miasta. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu.

6 dzień - śniadanie. Przejazd na plażę Matoshinhos nad Oceanem Atlantyckim. Spacerując wzdłuż brzegu można obejrzeć między innymi piękną latarnie morską Farol das Felgueiras i Castelo do Queijo, czyli Zamek Sera. Zwiedzanie Castelo do Queijo. Możliwość spróbowania tradycyjnego dla Portugalii "Bacalhau", czyli dorsza, który wcześniej był zasalany i osuszany przez wiele godzin. Czas wolny na posiłek. Powrót do hotelu.

7 dzień - śniadanie. Odpoczynek, indywidualny spacer po mieście.

8 dzień - wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko. Odprawa. Wylot z Porto do Krakowa.

Cena zawiera:

- przelot samolotem, opłaty lotniskowe,

- bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x25x20 cm),

- 7 noclegów w hotelu ** (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 7 śniadań,


- opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł,

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, przejazd busem - wycieczki i transfery,opłaty lokalne) 200 EUR,

- dopłaty do bagażu (opcjonalne),


- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie),

- obiadokolacji.


Dostępne terminy