Rzym dla koneserów z Krakowa 4 dniSymbol oferty: RZYM DLA KONESEROW PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki city break
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

Rzym, Watykan , Castelli Romani                                  4 dni

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice, dwie godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień - śniadanie, przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie miasta: barokowy plac Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, plac Piazza Della Rotonda na którym znajduje się Panteon - jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie, gdzie pochowany jest m.in. Rafael Santi oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi. Spacer Via Condotti - luksusową ulicą największych projektantów mody na świecie do placu Piazza di Spagna gdzie znajdują się słynne Schody Hiszpańskie, które prowadzą na wzgórze Pincio.  Spacer w kierunku placu Piazza Del Popolo gdzie znajduje się liczący 3 tysiące lat egipski obelisk oraz kościół Santa Maria del Popolo. Przejazd metrem, zwiedzanie Bazyliki Świętego Jana na Lateranie, Święte Schody. Spacer po najstarszej drodze świata – via Appia Antica, której początek wyznaczył właśnie w Rzymie, Appiusz Klaudiusz 300 lat p.n.e. Wiedzie ona wśród antycznych ruin i grobowców. Zwiedzanie katakumb św. Kaliksta. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, wizyta przy grobie  św. Jana Pawła II . Spacer w kierunku Zamku Świętego Anioła, który został zbudowany przez Hadriana w 130 r. n.e. jako mauzoleum przeznaczone dla cesarza. Przejazd na plac Piazza Venezia przy którym znajduje się m.in. okazała budowla Ołtarz Ojczyzny, upamiętniająca zjednoczenie Włoch oraz Kapitol, jedno z siedmiu wzgórz na których powstało miasto Rzym. Dalsze zwiedzanie: Forum Trajana wraz z najlepiej zachowanym elementem kolumną Trajana, Forum Romanum, które stanowiło centrum społecznego i politycznego życia Imperium Rzymskiego oraz majestatyczne Koloseum, budowla-symbol, pierwotnie będąca areną walk gladiatorów. W programie również Awentyn – wzgórze będące kiedyś siedzibą mnichów,  plac Maltański i przepiękny widok na Watykan widoczny przez dziurkę od klucza w bramie siedziby kawalerów maltańskich, wczesnochrześcijańska Bazylika św. Sabiny oraz starożytny Circus Maximus. Spacer po dzielnicy Trastevere. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Castel Gandolfo. Trasa wiedzie wśród malowniczo położonych miasteczek, które rozwinęły się wokół zamków i rezydencji rzymskich rodzin magnackich, opatów i papieży /Frascati, Grottaferratta, Marino/. Spacer po miasteczku Castel Gandolfo - letniej rezydencji papieża, malowniczy krajobraz na turkusowe jezioro Albano. Transfer na lotnisko w Rzymie. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x30x20cm), 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania,3 obiadokolacje, opiekę pilota, przejazd busem lub autokarem, ubezpieczenie TU EUROPA (KL, NNW i bagażu), opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do bagazu oraz pokoju 1-osobowegoNależy zaopatrzyć się w ok. 135 EUR na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikacją miejską, lokalnych przewodników, taksy klimatyczne, transfer lotnisko - hotel - lotnisko.


Dostępne terminy