Rzym kolebka chrześcijaństwaSymbol oferty: RZYM KOLEBKA CHRZESCIJANSTWA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki city break
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Rzym kolebka chrześcijaństwa                                 4 dni

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku na 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd do Watykanu - zwiedzanie:  bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu świętego Jana Pawła II. W starych Grotach Watykańskich znajduje się grób Świętego Piotra i kolejnych papieży.   Dla chętnych wejście lub wjazd na kopułę bazyliki, skąd roztacza się piękny widok na Rzym i ogrody watykańskie. Dalsze zwiedzanie Rzymu - Zamek Świętego Anioła, miejsce pochówku cesarza Hadriana, następnie jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów w Rzymie – Santa Maria in Cosmedin.Panteon – antyczna świątynia wszystkich bogów, mieszcząca grób Rafaela. Następnie  barokowy Plac Navona z fontanną Quattro Fiumi oraz mały plac z  monumentalną fontanną di Trevi. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie- bazylika Santa Maria Maggiore, bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte. Przejazd do bazyliki  św. Pawła za Murami. Spacer po najstarszej drodze świata zwanej via Appia Antica. Właśnie w Rzymie jej początek wyznaczył Appiusz Klaudiusz 300 lat p.n.e. (Droga Appijska kończy się dopiero na obcasie włoskiego buta). Wiedzie wśród antycznych ruin i grobowców, które powstawały na jej poboczach, kiedy w Rzymie obowiązywał zakaz grzebania zmarłych w granicach miasta - zwiedzimy  katakumby św. Kaliksta. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd do Rzymu - zwiedzanie  -  Koloseum, Forum Romanum, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol,  spacer ulicą Via Condotti do Piazza di Spagna ze Schodami Hiszpańskimi - najsłynniejszymi schodami w Europie. Idziemy dalej wzdłuż via del Corso na Piazza del Popolo. W tamtejszej bazylice Matki Bożej znajdują się dwa obrazy Caravaggia. Nastepnie wejście po marmurowych schodach na taras widokowy Pincio w parku Villa Borghese, skąd rozpościera się widok na niemal wszystkie zabytki Rzymu. Przejazd busem na trasie Castelli Romani – trasa wiedzie wśród malowniczo położonych rezydencji rzymskich rodzin magnackich, opatów i papieży wybudowanych na przestrzeni minionych wieków / Frascati, Grottaferrata, Marino, Castel Gandolfo/. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary40x20x25cm), 3 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 3 śniadania,3 obiadokolacje, przejazd busem lub autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 125 EUR na bilety wstępu, przejazdy komunikacją miejską, opłaty lokalne, transfer lotnisko - hotel - lotnisko.


Dostępne terminy