Sardynia wyspa magicznaSymbol oferty: SARDYNIA WYSPA MAGICZNA PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 8 dni

Sardynia – wyspa magiczna                                                     8 dni

 

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków-Balice 2 godziny przed odlotem samolotu. Przelot na Sardynię. Przylot do Cagliari. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień  – śniadanie. Przejazd do Sant’Antioco - urocza wysepka, połączona z Sardynią za pomocą grobli, wybudowanej jeszcze przez Kartagińczyków, na której znajdują się dwa główne miasteczka .

Jedno to właśnie Sant'Antioco - będące obecnie wioską rybacką, drugie położone w północnej części wyspy – Calasetta. Tutaj zwiedzimy  Muzeum archeologiczne Ferruccio Barecca oraz Tophet, jeden z największych cmentarzy niemowląt z czasów kartagińskich w Basenie Morza Śródziemnego . Przepłynięcie do miejscowości Carloforte - to ciche i piękne miejsce, z kameralnymi plażami i urokliwymi uliczkami. Mieszkańcy używają tu własnego unikalnego dialektu, który jest odmianą języka liguryjskiego. Czas wolny. Po południu przejazd panoramiczny wyspy, gdzie będzie można podziwiać jej widoki. Powrót do hotelu  w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

3 dzień–  śniadanie. Przejazd do miejscowości Barumini -  zwiedzanie jednego z największych kompleksów nuragijskich Sardynii – Su Nuraxi – który został  wpisany w 1997 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gesturi - spacer po jednym z najpiękniejszych Parków Narodowych wyspy – Giara di Gesturi. Jest to jedyne miejsce na wyspie, gdzie żyją dzikie konie sardyńskie – cavallini della Giara. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd na Półwysep Sinis, który znajduje się na zachodnim wybrzeżu Sardynii.

Jest to obszar chroniony z powodu swojej nieskażonej wody zamieszkuje go wiele niesamowitych gatunków zwierząt, w powietrzu fruwają rzadkie okazy  ptaków, a na ziemi: wydmy i przepiękne kwarcowe plaże. Tutaj zwiedzimy malowniczo położone miasto -Tharros – założone przez Fenicjan w VIII wieku. Przejazd do miejscowości Oristano. Czas wolny na kawę. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Przejazd do Bosa - miasteczka położonego nad rzeką Tempo. Krótki spacer oraz (możliwość degustacji typowego dla tego miasta wina deserowego - Malvasia di Bosa ). Następnie przejazd do Alghero, miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Rejs statkiem na przylądek Capo Caccia, gdzie zwiedzimy słynne groty Neptuna. Powrót do portu i czas wolny na zakup pamiątek. Spacer po  Alghero, z przepiękną Katedrą oraz pozostałościami po hiszpańskich wieżach obronnych. Przejazd do miejscowości Luogosanto. Zakwaterowanie. Kolacja.  Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do miejscowości Palau, skąd przepłyniemy na wyspę La Maddalena - spacer główną ulica niedaleko portu. Przejazd na sąsiednią wyspę Caprera i zwiedzanie muzeum Giuseppe Garibaldiego, bohatera Włoch. Późnym popołudniem powrót promem do Palau skąd przejedziemy na Wybrzeże Szmaragdowe. Podążając wzdłuż tego wybrzeża można podziwiać piękne widoki – połączenia 7 odcieni morza i niesamowitych skał granitowych - „sardyńskich Dolomitów”. Pięknym widokiem uraczą nas luksusowe jachty zacumowane w portach Costa Smeralda, gdzie w wiecznie zielonych zaroślach ukryte są wille sławnych osobistości zakochanych w Sardynii. Obowiązkowo trzeba udać się do Porto Cervo - serce Szmaragdowego Wybrzeża. To fantastyczne połączenie prostoty budynków w śródziemnomorskim stylu z najbardziej luksusowymi sklepami znanych projektantów, takich jak Gucci, Versace czy Dolce&Gabbana.  Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do miejscowości Nuoro - zwiedzanie największego muzeum etnograficznego na Sardynii. Następnie przejazd do miejscowości Orgosolo, gdzie zobaczymy bacówkę pasterzy zwaną – ovile i gdzie odbędzie się typowo sardyński obiad z pasterzami - sery, wędliny, pieczony prosiak, duszona jagnięcina, chleb carasau, wino Cannonau, które wpływa na długowieczność Sardyńczyków oraz lokalny bimber – fil’e ferru. Krótki spacer po głównej ulicy Orgosolo, miasteczka słynącego z murali. Powrót do Cagliari. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Przejazd do centrum miasta; zwiedzanie dzielnicy Castello. Czas wolny. Przejazd panoramiczny miasta, który rozpoczniemy od wybrzeża z portem, poruszając się przez główną ulicę - via Roma i podziwiając przepiękne budynki wzniesione przy tej ulicy, kawiarnie i liczne butiki. Jadąc wzdłuż Laguny Molentargius można  zobaczyć różowe flamingi, które od 1993 roku wybrały to miejsce do zakładania gniazd. Postój na szczycie góry Monte Urpinu, skąd można podziwiać widok na całą lagunę i miasto. Przejazd na lotnisko.Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x20x25cm),7 noclegów na Sardynii w hotelu*** (pokoje 2-osob. z łazienkami), 7 śniadań, bus lub autokar komfortowy, opiekę przewodnika i pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 120 € na bilety wstępu ,  obligatoryjnych przewodników i transfery lotnisko-hotel-lotnisko.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 120 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników i transfery lotnisko-hotel-lotnisko. 


Dostępne terminy