Sycylia 4 dniSymbol oferty: SYCYLIA PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 1 dni

SYCYLIA    4 DNI                             

Palermo, Erice, Marsala, Agrigento, Noto , Syrakuzy, Etna, Taormina


1 DZIEŃ

Spotkanie na lotnisku w Kraków Balice 2 godziny . Odprawa. Wylot do Katanii. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ  

Śniadanie. Przejazd do Palermo. Spacer po mieście - pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropoli, pałac królewski, katedra S. Rosalia z grobowcami królów. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd do Erice - średniowiecznego, kamiennego miasteczka położonego na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Dalej przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie.  Przejazd do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich. Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. następnie  do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą "Ucho Dionizjusza". Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ 

Śniadanie. Przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m n.p.m..  Spacer po jednym ze starych kraterów . Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Przejazd na lotnisko w Katanii. Odprawa. Przelot do Krakowa.


 

Cena zawiera:

przelot samolotem,  opłaty lotniskowe, bagaż podręczny do 10 kg (wymiary 40x20x25cm), 4 noclegi w hotelach*** (pokoje 2, 3-osob. z łazienkami),  4 śniadania, 4 obiadokolacje, bus komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji, pokoju 1-osobowego i dopłat do bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 160 EUR na bilety wstępu, obligatoryjnych przewodników i transfery lotnisko-hotel-lotnisko. 


Dostępne terminy