Szkocja kraina legendSymbol oferty: SZKOCJA KRAINA LEGEND PAX HB/SOLTUR/
Lokalizacja Wielka Brytania
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 5 dni

Szkocja   kraina legend                                            5 dni

Stirling, Glasgow, Dolina Łez, Fort William, Loch Ness, Inverness, Pitlochry, Blair Athol Castle, Edynburg,

 

1 dzień - spotkanie z pilotem  na lotnisku Kraków- Balice 2 godziny przed odlotem. Przelot do Edynburga. Transfer i zakwaterowanie w hotelu.Przejazd do Stirling dawnej stolicy Szkocji - zwiedzanie zamku, z doskonale zachowanymi murami obronnymi. Przejazd do Glasgow .Zwiedzanie katedry św. Mungo z XII w. oraz Necropolis - cmentarza przy katedrze. Spacer wzdłuż George Squere, zwiedzanie portu w Glasgow oraz centrum naukowego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 200km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd na północ przez Dolinę Łez, Góry Kaledońskie i Grampiany, postój w Fort William, największym mieście Highlands, położonym u szczytu Ben Nevisa. Przejazd wzdłuż Loch Ness, spacer po ruinach średniowiecznego zamku Urguhart. Przejazd do Inverness. Spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. (ok. 300 km)

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Pitlochry, wizyta w destylarni whisky Blair Athol, zwiedzanie Blair Athol Castle. Przejazd do hotelu w Edynburga. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. (260 km)

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Edynburga: Zamek w Edynburgu, wzniesiony na szczycie wulkanu, następnie spacer wzdłuż Royal Mile, łączącej zamek z Pałacem Hollyrood, zwiedzanie gotyckiej katedry High Kirk of St. Giles, Pałac Holyroodhouse - oficjalna szkocka rezydencja królowej brytyjskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Edynburga. Spacer po gregoriańskim Nowym Mieście: Georgian House, Wzgórze Calton. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Krakowa.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny o wym.(40x25x20 cm), 4 noclegi w hotelach***, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, autokar wg  programu, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, opieka pilota.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji, pokoju 1-osobowego i dopłat do bagażu.Należy zaopatrzyć się w ok. 150 GBP na bilety wstępu, obligatoryjnego  przewodnika, przejazdy komunikacją miejską, transfery lotnisko-hotel-lotnisko.


Dostępne terminy