Szlakiem UNESCO północnych WłochSymbol oferty: PADWA-WERONA-MODENA-PARMA PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Włochy
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Szlakiem UNESCO północnych Włoch

Padwa, Vicenza, Werona, Mantova, Modena, Parma, Pawia, Rapallo, Portofino, Cinque Terre, Carrara


1 dzień - spotkanie z pilotem w miejscu odjazdu autokaru obok stadionu Cracovii przy ulicy Kałuży. Przejazd z Krakowa do Padwy. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Spacer po Padwie: Palazzo della Ragione, Piazza del Duomo, Kaplica Scrovegnich, Porta Portello, Bazylika św. Antoniego. Przejazd z Padwy do Vicenzy. Zwiedzanie Vicenzy, czyli miasta rodzinnego sławnego Andrei Palladio: La Rotonda (z zewnątrz), Teatro Olimpico (z zewnątrz), Palazzo Chiericati (z zewnątrz), spacer po Piazza dei Signori. Przejazd do Werony - miejsca akcji szekspirowskiego dzieła pt. "Romeo i Julia". Podczas odwiedzin w Weronie przejście do Piazza Brà z Bazyliką Palladiana, Teatro Romano (z zewnątrz), Via Mazzini słynąca z butików,  Piazza del Erbe, książkowych domów rodzinnych Romea i Julii (z zewnątrz). Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd z Werony do Mantui. Spacer po Mantui, niewielkiego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO za swój wyjątkowy renesansowy charakter. Zwiedzanie Palazzo Ducale, Piazza Proletto z Palazzo della Ragione (z zewnątrz), Palazzo Te (z zewnątrz), Bazylika św Andrzeja i Pałac św. Sebastiana (z zewnątrz). Przejazd z Mantui do Modeny. Zwiedzanie Modeny kolejnego miasta wpisanego na listę UNESCO za swój niebywały charakter. Oprócz tego jest to miejsce narodzin Enzo Ferrari, założyciela jednej z najbardziej znanych firm motoryzacyjnych na świecie. Z kulinarnego punktu widzenia w Modenie produkuje się oryginalny ocet balsamiczny (aceto balsamico). Podczas wizyty w Modenie spacer po historycznej części miasta oraz zwiedzanie muzeum Ferrari. Przejazd z Modeny do Parmy, czyli miasta parmezanu i Prosciutto di Parma. Przejście do katedry w Parmie i Baptysterium (z zewnątrz). Czas wolny na spróbowanie lokalnych specjałów Parmy. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd z Parmy do Pawii. Zwiedzanie historycznego centrum miasta i Certosa di Pavia, czyli Klasztoru zakonu Kartuzów. Przejazd z Pawii do Rapallo. Spacer po historycznej części miasteczka. Przejazd z Rapallo do Portofino nazywanego często włoskim Saint-Tropez przez swój luksusowy charakter. Miasteczko pełne luksusowych jachtów. Spacer po miasteczku. Powrót do Rapallo. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd widokową trasą Parku Narodowego Cinque Terre słynącego z pięciu niezwykle malowniczych miasteczek: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Przejazd do Massy. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Carrary - miejsca słynącego z kopalń marmuru. Na marmurze pochodzącym z Carrary rzeźbił sławny na całym świecie Michał Anioł. Zwiedzanie kopalnii marmuru. Powrót do Krakowa. Obiadokolacja. Przyjazd do Polski 7-ego dnia.

Cena zawiera:

- prywatny autokar na czas trwania całego programu

- opłaty drogowe, parkingowe, itp.

- 5 noclegów w hotelach i obiektach B&B (pokoje 2, 3-os. z łazienką),

- 5 śniadań,


opieka pilota,

- ubezpieczenie TU EUROPA (wariant STANDARD KL, NNW i bagażu).


Cena nie zawiera:

- obowiązkowych opłat na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 10 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 10 zł,

- kosztów realizacji programu płatnych obligatoryjnie pilotowi (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty lokalne) 80 EUR
,

- dopłaty do 6 obiadokolacji (opcjonalnie),


- dopłaty do pokoju 1-osobowego (opcjonalnie).


Dostępne terminy