Sztokholm z wizytą u WazówSymbol oferty: SZTOKHOLM Z WIZYTA U WAZOW PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Szwecja
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport samolot
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 4 dni

Sztokholm - z wizytą u Wazów                   4 dni

 

1 dzień - zbiórka na lotnisku w Krakowie – Balicach 2 godziny przed odlotem. Odprawa. Przelot do Sztokholmu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja* Nocleg.

2 dzień - śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Punkt widokowy na najwyżej położoną wyspę Sztokholmu - Sodermalm, Stare Miasto (m.in. katedra, kościół niemiecki, Ridarholmskyrkan). Rejs  z przystani Gamla Stan na wyspę Djurgården, zwiedzanie: Muzeum Okrętu Wojennego Waza oraz skansenu. Czas wolny. Zwiedzanie Ratusza Sztokholmskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd do Sigtuny. Zwiedzanie miasteczka: m.in. ruiny XII wiecznych granitowych kościołów, zamek Rosenbergów, ratusz. Przejazd do Uppsali, położonej 70 km na północ od Sztokholmu. Zwiedzanie katedry, spacer po miasteczku. Następnie przejazd do miasteczka Mariefred. Zwiedzanie renesansowego Zamku Gripsholm, miejsca narodzin Zygmunta III Wazy. Powrót do Sztokholmu. Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie najstarszego w Europie skansenu na wyspie Djurgarden. Następnie spacer po ogrodach i zwiedzanie   Pałacu Królewskiego. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Krakowa.

Cena zawiera:

przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny (wym.40x20x25cm), 3 noclegi w hotelu**/*** w Sztokholmie, 3 śniadania, bus/autokar zgodnie z programem, opiekę  pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.


Cena nie zawiera:

Należy zaopatrzyć się w ok. 1700 SEK na bilety wstępu i obligatoryjnego przewodnika, transfer  lotnisko-hotel-lotnisko.


Dostępne terminy