Szwajcaria Alpejskie KrajobrazySymbol oferty: SZWAJCARIA ALPEJSKIE KRAJOBRAZY PAX BB/SOLTUR/
Lokalizacja Szwajcaria
Rodzaj wycieczki oferta objazdowa
Transport autokar
Wyżywienie Śniadania
Zakwaterowanie hotel
Długość wycieczki 7 dni

Alpejskie krajobrazy                                                              7 dni

Lucerna, Grindelwald, Bern, Montreux, Chillon, Gruyere, Lozanna, Genewa, Zermatt, Lugano, Bellinzona

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6,00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 1 Podróż przez Czechy do Austrii. Zakwaterowanie w hotelu koło Innsbrucku. Nocleg. (ok. 950 km)

2 dzień - śniadanie. Przejazd przez Lichtenstein (spacer po Vaduz) do Szwajcarii. Przejazd do Lucerny - spacer (Stary Ratusz, renesansowy budynek ze zbiorami dzieł Picassa, rynek winny otoczony dekorowanymi kamieniczkami, kryty most z XVII-wiecznymi malowidłami, Kościół Jezuitów, odbudowany most Kapellbrücke - symbol miasta). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 360 km)

3 dzień - wczesne śniadanie. Wjazd kolejką na Jungfraujoch (3454 m n.p.m.) - piękna panorama Alp, zwiedzanie groty lodowej. Wariantowo - spacer po Grindelwald, zwanym zieloną wioską lodową (1034 m n.p.m.). Przejazd do Berna - spacer po Starówce (Wieża Zegarowa, Parlament, Katedra, niedźwiedzie jamy). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg. (ok. 280 km)

4 dzień - śniadanie. Przejazd  do Genewy (protestancka Katedra św. Piotra, ulica i most Mont-Blanc z widokiem na jezioro i największą w Europie fontannę, Pałac ONZ, rejs stateczkiem) i Lozanny (spacer po Starówce). Następnie spacer po miasteczku Gruyeres z pięknym średniowiecznym zamkiem. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg. (ok. 250 km)

5 dzień - śniadanie. Przejazd wzdłuż Jez. Genewskiego, następnie doliną Rodanu między masywem Alp Wallis i Jungfrau. Postój w Zermatt, osadzie u stóp jednego z najsłynniejszych szczytów świata Matterhornu (4.478 m n.p.m.). Czas wolny, możliwość wyjazdu kolejką zębatą a następnie linową na najwyżej położony widokowy punkt Europy. Kontynuacja podróży do Lugano. Obiadokolacja*. Nocleg w hotelu. (ok. 500 km)

6 dzień - śniadanie. Spacer po Lugano, panorama  zatoki ze szczytu widokowego (wjazd kolejką), rejs stateczkiem do Melide (Szwajcaria w miniaturze). Obiadokolacja*. Przejazd do Bellinzony - krótki postój w leżącym u podnóży alpejskich przełęczy mieście trzech zamków. Nocna podróż przez Austrię. (ok. 240 km)

7 dzień - przejazd przez Czechy i Polskę. Powrót do Krakowa ok. godz. 15.00. (ok. 1100 km)

Cena zawiera:

5 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), 5 śniadań, autokar komfortowy, opiekę pilota, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu.


Cena nie zawiera:

dodatkowo płatnych opcji dopłat do obiadokolacji i pokoju 1-osobowego.Należy zaopatrzyć się w ok. 85 CHF na bilety wstępu, rejsy, zestaw tour guide i ok. 180 CHF na kolejki .


Dostępne terminy